VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÝ BROD

Na benefičním koncertu ve Strání vystoupí operní hvězda Adam Plachetka

Vskutku husarský kousek se nedávno podařil vedení uherskobrodské Oblastní charity. Na benefičním koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek 17. května od 19 hodin v obecní restauraci Zámeček vystoupí česká operní hvězda Adam Plachetka.

NEPŘEHLÉDNĚTE! Předškoláci z MŠ 1. máje z Bojkovic ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky předškolních dětí z mateřské školy 1. máje z Bojkovic.

Vlčnovský král přijede do Bruselu i s družinou

Vlčnovský král se svou družinou se v úterý představí v Bruselu. Poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová a Martina Dlabajová tam totiž pořádají dvě události, které představí tradice Slovácka.

Další řádění vandalů v Dolním Němčí. Obec žádá o pomoc obyvatele

Nedávno problémy s dětským hřištěm, v současnosti nekalé aktivity u Vodní nádrže Louky na Padělku. Skupina vandalů v Dolním Němčí prozatím neustává ve svých aktivitách.

AKTUALIZOVÁNO

V Brodě otevřeli dopravní hřiště. Jízdu si pochvalovaly děti i hejtman

Přes dva tisíce metrů čtverečních plochy, na které se nachází 108 dopravních značek, železniční přejezd, světelná křižovatka či kruhový objezd. Nejen to budou moci nově využívat děti z Uherského Brodu a okolí na nově zrekonstruovaném dopravním hřišti poblíž tamější základní školy Na Výsluní.

Získat více pitné vody v Bílých Karpatech mají napomoci nové vrty

Napít se vody z kohoutku, osprchovat se, nebo umýt nádobí. Tyto zcela běžné každodenní činnosti, by se v nejhorším případě mohly řadě obyvatel Slovácka výrazně zkomplikovat.

Aerobic Tour dorazil do Uherského Brodu po dlouhých osmi letech

Závodnice 1. AC Uherský Brod potvrdily výbornou výkonnost a znovu vystoupaly na stupně vítězů. Všechny tři skupiny trenérek Vladimíry Chmelařové, Lucie Struhelkové, Terezy a Kristýny Mahdalové získaly na domácím podniku, který byl součástí seriálu Aerobic Tour 2018, bronzové medaile.

Uherský Brod: v bytovém družstvu se mělo podvádět

Více než tisíc družstevních bytů, péče o jednačtyřicet procent domácností obyvatel Uherského Brodu a bohatá historie začínající v roce 1959. Bytové družstvo PANORAMA je v Komenského městě jedním z klíčových hráčů na poli poskytovatelů ubytování.

Rozhlednu na Velkém Lopeníku odemkl Bílý Karpat

Oficiálního zahájení sezony se opět dočkala rozhledna na Velkém Lopeníku. O první květnové sobotě ji za přítomnosti stovek turistů z obou stran moravsko - slovenského pomezí slavnostně odemkl Bílý Karpat.

Hody v Dolním Němčí vyšperkoval dlouhý průvod krojovaných

VIDEO / FOTOGALERIE / Nebývalý zájem projevili obyvatelé Dolního Němčí o krojovanou účast v sobotním hodovém průvodu.

Hodovou sezonu na Slovácku zahájí salátové hody v Dolním Němčí

Rozhodli se posílit řady Národopisnému krúžku Dolněmčan a tři měsíce na to se postaví do čela hodové chasy. Řeč je o třiadvacetileté Zdence Ježkové a jejímu o rok staršímu tanečnímu partnerovi Miroslavu Ježkovi, který je Zdenčiným vzdáleným bratrancem.

Přístavba Katolické školy rozděluje Broďany. Čeká se na stavební úřad

Ještě dva měsíce má Katolická škola v Uherském Brodě na to, aby získala dotaci na přístavbu. Pokud ji totiž nedostane do 30. června, zaniká souhlas brodské radnice s úpravami a o rok později, tedy 30. června 2019 i nájemní smlouva.

Broďan vyzývá k redukci zastupitelů města, ti se diskuzi nebrání

Sedmadvacet zastupitelů, devět radních, tři místostarostové. Tímto rekordním počtem představitelů v porovnání s okolními městy se v posledním volebním období může pyšnit Uherský Brod.

Vlčnovský král dohlížel na postavení 23 metrů vysoké májky

Nespočet barevných růžiček, omotaný „kančůch“ neboli velikonoční pomlázka, stuhy či vlajky Vlčnova a České republiky. Speciální výzdobou se letos, ostatně jako každý rok, může pyšnit centrální májka ve Vlčnově.

AKTUALIZOVÁNO

Mužské sbory v Dolním Němčí odstartovaly hodovou sezónu na Slovácku

Vůbec první hody na Slovácku slaví už tradičně v Dolním Němčí. Tamní kostel je totiž zasvěcený sv. Filipu a Jakubovi, kteří mají svátek 3. května.

VIDEO: Německý transportér ve Strání ozdobil vojenskou přehlídku

/FOTOGALERIE/ Pro úspěšnou taktiku nacistického Německa v rychlém průniku obranou napadené země, takzvaného blitzkriegu, představoval nepostradatelnou složku. SD.KFZ.251 či lidově řečeno „hakl“ umožnil za druhé světové války do té doby nevídaně rychlé přesuny vojáků, kteří tak konečně stíhali tankovým divizím.

AKTUALIZOVÁNO

Cyklostezku z Bojkovic do Krhova věnovali Markétě Klimentové

/FOTOGALERIE/ Jako na významnou osobnost Bojkovska lze vzpomínat na nedávno zesnulou Markétu Klimentovou z Bojkovic. Ta dlouhá léta pracovala v tamním muzeu jako průvodkyně a měla na kulturní dění v regionu pod Novým Světlovem nemalý vliv, například založením Muzejního spolku Aloise Jaška.

Strání oslaví osvobození salvou. Bitvu vystřídá přehlídka

Nákladní automobil, Hakl, motorka či arzenál zbraní a dobového vybavení z 2. světové války. V sobotu 28. dubna se Strání chystá oslavit 73. výročí od osvobození obce. Namísto loňské bitvy však přichystala obec přehlídku historických reálií obou vojsk, která se střetla v takzvané bitvě o Bílé Karapaty.

Slovácké strojírny dostaly pokutu 200 tisíc za znečišťování ovzduší

Kvůli špatnému stavu filtračního systému v lakovně dostaly Slovácké strojírny v Uherském Brodě pokutu dvě stě tisíc korun.

AKTUALIZUJEME

Gastrofest přilákal do Brodu tisíce lidí na burgery nebo mix červů

Jako předkrm mix červů nebo toust se šnečí paštikou, hlavní chod paella či vyzrále argentinské hovězí a sladká tečka v podobě vafle. Například takové menu si mohli dát návštěvníci gastrofestu v Uherském Brodě.

Pálil stromek a jiskry přeskočily na uskladněné dřevo

Přístřešek a seník vzplály podle prvních informací v úterý vpodvečer v Nivnici. Při požáru zasahovaly dvě jednotky hasičů.

Jedna z brodských kamer snímá hnízdo tamních čápů

Možnost pozorovat čápi zavedla v minulých dnech brodská radnice. Hnízdo na komíně v Uherském Brodě snímá totiž kamera.

Policisté „pročesávali“ opuštěnou lokalitu u obchodního centra v Brodě

Netradiční podívaná se naskytla lidem, kteří se pohybovali v úterý 10. dubna kolem 13. hodiny v prostorách za uherskobrodským dopravním terminálem.

Zlínský kraj ocenil učitele z Brodu, Hradiště i Zlechova

Ředitelka Základní umělecké školy Uherský Brod Hana Mahdalová, ředitel Základní umělecké školy Uherské Hradiště Stanislav Nemrava, hlavní vychovatelka Základní školy a Mateřské školy Zlechov Jitka Obalová či vedoucí kuchyně Středního odborného učiliště Uherský Brod Hana Jelinková.

AKTUALIZOVÁNO

Brodský Zlatý kříž ozdobí unikátní labyrint s ikonami

„Labyrinty znaly mnohé duchovní tradice, židovský strom života, šamanský, slavný krétský a hlavně Komesnkého. Můj návrh labyrintu je v podstatě klubko, ve kterém začíná a končí cesta poznání, z kterého se snažíme vymotat,“ uvedl svůj návrh sochař Zdeněk Tománek.

V Bojkovicích si řidiči s dodržováním rychlosti hlavu nelámou

Sto deset kilometrů za hodinu. I takovou rychlost naměřil radar nainstalovaný v bojkovické Nádražní ulici během prvních dvou měsíců letošního roku. V dalších 165 případech jeli řidiči v obci více než 90 km/h.

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Nezdenic

V tištěném Slováckém deníku bude v pátek 6. dubna března další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

Zemřela jedna z nejznámějších osobností českého Twitteru Rostislav Šrámek

Správce populárního twitterového účtu Cvrliky Rostislav Šrámek z Hradčovic už není mezi námi. Zemřel v pondělí 1. dubna ve věku 40 let. První informace o jeho úmrtí se objevila v pondělí na jeho účtu, napsal ji tam jeho bratr.

Kamion v Uherském Brodě hrnul před sebou auto asi dvě stě metrů

Velké dopravní komplikace způsobila vážná úterní nehoda v Uherském Brodě. Přibližně na čtyři hodiny byla neprůjezdná ulice Šumická směrem do města. Před obcí se totiž střetl osobní vůz značky Citroen s nákladním tahačem Scania. Na místě byli dva ranění.

NEPŘEHLÉDNĚTE! Předškoláci z MŠ v Nezdenicích ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky předškolních dětí z mateřské školy v Nezdenicích.

Zloděj se vloupal do chaty a odnesl si pilu a televizor

K vloupání vyjížděli v sobotu policisté do obce Strání, do části zvané Hrnčárky. Motorovou pilu, halogenovou svítilnu a televizor si z rekreační chaty měl odnést zloděj mezi čtvrtým a jednatřicátým březnem.

Ježíš nesl kříž ulicemi Dolního Němčí

Křížovou cestu s živými obrazy v podání ministrantů a členek scholy Nekonečno premiérově uspořádali o Velkém pátku v Dolním Němčí.

Bohatého podnikatele ze Slovácka a jeho skupinu, poslal soud do vězení

Zatím nepravomocnými čtyřmi vysokými tresty skončilo ve čtvrtek u krajského soudu ve Zlíně hlavní líčení v případu únosu a vydírání podnikatele z Uherskobrodska, z října 2014.

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát ze Šumic

V tištěném Slováckém deníku bude ve čtvrtek 29. března další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Na velikonočním jarmarku v Nezdenicích bylo v neděli rušno

Během uplynulého víkendu se na Slovácku konalo mnoho akcí s Velikonoční tématikou. Přípravu na blížící se svátky nepodcenili ani v Nezdenicích.

Hokejové legendy se utkaly v Uherském Brodě. Pomohly dětem s autismem

Tohle byl sjezd legend, to by i údajný zdejší rodák Jan Amos Komenský koukal. Na stařičkém zimním stadionu v Uherském Brodě se před dvanácti stovkami diváků odehrála benefice na podporu dětí s autismem.

AKTUALIZOVÁNO

Bolest prstů a neustálé počítání. Pletení tataru je dřina

REPORTÁŽ / Žeprý se poprvé naučím plést velikonoční pomlázku. S trochou pesimismu tak mířím do Šumic k Trchalíkově usedlosti, kde tento roku pořádají pro veřejnost už třetí pletení tatarů před Velikonočním pondělím.

AKTUALIZOVÁNO

Napříč Slováckem byl předáván Keltský telegraf

Pro někoho se jedná o symbol souznění člověka s přírodou, pro jiného prostě a jenom příležitost oslavit příchod jara u ohně se špekáčky nebo se podívat na první jarní ohňostroj. Stoupající obliba Keltské telegrafu je však také napříč Slováckem nepopiratelná.

Na Robfestu už po osmé připíjeli zesnulému Robertu Tinkovi

FOTOGALERIE / „Je mně po něm fakt smutno. Vy, kteří jste ho znali, zavzpomínejte tím, co máte právě v ruce. Na Robina,“ připíjel už na osmém ročníku minifestivalu ROBfest v sobotu 24. března v Dolním Němčí jeho pořadatel Svaťa Tinka.

Na mezinárodní výstavě v Bojkovicích soutěžilo 160 koček

Albinotická siamská, perská, bengálská, corny srex, britská, norská lesní či oblíbený Donský sphynx. V prostorách bojkovického Zámku Světlov se v sobotu a nedělí 24. a 25. března uskutečnil už 17. ročník prestižní Mezinárodní výstavy koček.

Pátým triumfem na republikovém šampionátu přepsali brodští florbalisté dějiny

Nejlepším školním florbalovým družstvem České republiky jsou už popáté v řadě žáci ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod.

Hnízda musela dolů. Čápi v Dolním Němčí však najdou nová

FOTOGALERIE/ - Ke korozi drátů na sloupech vysokého napětí v Dolním Němčí za poslední roky přispívala i vlhkost, která se držela v okolí čapích hnízd vybudovaných na jejich svršcích.

Školáci na Dnech Komenského zkoumali barvy i geocentrismus

VIDEO / FOTOGALERIE / Dny Komenského opět ovládly Uherský Brod. Muzeum J. A. Komenského během osmidenní akce připravilo bohatý program na téma Šalba smyslů, který připomíná osobnost jednoho z největších českých myslitelů, filosofů a spisovatelů z jeho pedagogické stránky.

Novým velvyslancem ve Vatikánu bude Straňan Václav Kolaja

Novým velvyslancem České republiky ve Vatikánu bude Straňan Václav Kolaja. Čekalo se pouze na takzvaný agrément, tedy souhlas.

AKTUALIZOVÁNO

V truhlárně v Uherském Brodě shořel materiál i stroje

U rozsáhlého požáru zasahovalo ve středu v osmnáct hodin večer pět jednotek hasičů. Oheň v objektu truhlárny v Uherském Brodě zničil materiál a poškodil dřevoobráběcí stroje nacházející se uvnitř.

Kapela Kern veze na ROBfest do Dolního Němčí Explozi snů

Blízko nás, Exploze snů, Silnější než já i celou řadu dalších hitů brněnské rockově metalové legendy Kern, si budou moct poslechnout ti, kteří zamíří v sobotu 24. března večer do Kulturního domu v Dolním Němčí na ROBfest.

Brodská charita rozdala v minulém roce více než 14 tun potravin

Více než 14 tun potravin doputovalo v minulém roce do Centra potravinové a materiální pomoci, které provozuje Charita v Uherském Brodě. Shromážděné suroviny posloužily chudým lidem z uherskobrodského regionu.

NEPŘEHLÉDNĚTE! Předškoláci z MŠ v Šumicích ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky předškolních dětí z mateřské školy v Šumicích.

Uherský Brod: sídliště Olšava pohlídá nová kamera

Jedenadvacátou kameru nechala v první polovině února nainstalovat uherskobrodská radnice na sídlišti Olšava na střeše jednoho z panelových domů. Hlavním důvodem rozšíření monitorovacícho systému o sídliště na periferii města, byly časté krádeže, které lokalitu sužovaly.

Tisíc trofejí zvěře si mohli prohlédnout návštěvníci přehlídky v Nivnici

Více než tisícovku mysliveckých trofejí si mohli o víkendu prohlédnout návštěvníci sportovní haly v Nivnici. Po deseti letech se tam vrátila přehlídka chovatelských trofejí spárkaté zvěře a šelem z okresu Uherské Hradiště, tentokrát za rok 2017.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT