VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÝ BROD

Kunovice a slovenská Lubina připravují na podzim Básnickou stezku

Zvýšení atraktivity kulturního a přírodního dědictví regionu. To je cílem nového společného projektu města Kunovice a slovenské obce Lubina s názvem Básnická stezka.

Uherskobrodský pivní festival poprvé představí živý jukebox

Milovníky tradičního českého nápoje v tyto horké červencové dny zajisté potěší akce pořádaná uherskobrodským pivovarem. Ten totiž na sobotu 4. srpna připravil již tradiční slavnosti, které se ponesou veskrze v hudebním duchu s velkou pivní ochutnávkou.

Na Velkou Javořinu dorazil i bývalý slovenský prezident Gašparovič

Předseda poslanecké sněmovny Radek Ondráček nebo bývalý slovenský prezident Ivan Gašparovič. Osobnostmi veřejné scény se to jen hemžilo na Velké Javořině o poslední červencové neděli.

Anketa nebo referendum? O koupelkách mají rozhodnout Broďané

Překvapivý závazek navzdory předchozímu rozhodnutí. Tak se dá popsat hlasování uherskobrodského zastupitelstva, které na posledním jednání zaúkolovalo radu města k uspořádání ankety nebo referenda mezi obyvateli, kteří by tak měli možnost vyjádřit se k osudu současného koupaliště, takzvaných starých koupelek.

Jedno z nejdelších zatmění Měsíce mohou zájemci sledovat v brodské Hvězdárně

Svědky jednoho z nejdelších zatmění Měsíce budou v pátek 27. července lidé z celé České republiky. „Tento jev má trvat sto tři minut, přičemž nejdelší zatmění trvají o tři minuty déle. Budeme tedy svědky jednoho z nejdelších zatmění, kdy luna projde geometrickým středem zemského stínu,“ sdělil odborný pracovník z brodské hvězdárny a planetária Rostislav Rajchl.

Na Velké Javořině letos vystoupí skupina Javory

Tradiční slavnosti bratrství Čechů a Slováků se letos ponesou ve znamení oslav stého výročí vzniku Československa. Již 26. ročník těchto oslav vypukne 29. července na Velké Javořině, nejvyšší hoře Bílých Karpat, která se každoročně stává místem setkávání obou národů.

V Brodě začíná závod s časem. Za pozemky pro obchvat nabídne i pětinásobek

Ambiciózní projekt pro město Uherský Brod, klíčový pro klid obyvatel jeho místních částí. Tak by se dal nazvat dlouho chystaný obchvat, který si klade za úkol odklonit nákladní dopravu z okolí rodinných domů v Újezdci a Těšově.

Šok pro Strání. Sklárny propustí desítky dekoratérů

Až sedmdesát dekoratérů skláren ve Strání - Květné je v nejistotě. Téměř každého druhého totiž chce v nadcházejících týdnech vedení skláren propustit. Příčinou má být klesající poptávka po dekorovaném zboží, ale také problémy se solventností některých odběratelů na ruském trhu, který je z hlediska vývozu ozdobeného skla klíčový.

Vlčnov oslavoval hody zpěvem u památkových búd

Lidové písně rezonující mezi zdmi starodávných vinohradnických staveb v areálu Vlčnovských búd. Takové bylo sobotní odpoledne 21. července ve Vlčnově.

Den otevřených dveří skláren v Květné nalákal tisíce lidí

Davy zvědavců, ale taky zájemců o ruční práci straňanských sklářů zavítaly v sobotu 21. července do prostor skláren v Květné, kde se pořádal každoroční den otevřených dveří. Přes čtyři tisíce návštěvníku si tak často odnesli domů sklo ve slevě či unikátní kousky do svých sbírek.

Dvaadvacet dobrovolníků bude kosit louky v Bílých Karpatech

Kosit bělokarpatské louky přijedou letos dobrovolníci do okolí Žítkové. Náctiletí ve věku 15 - 20 let z České republiky i zahraničí přijedou na Slovácko už podruhé. Pohybovat se budou od 22. do 29. července v přírodní rezervaci Hutě.

Při svatbě nám pršelo štěstí, říká výherkyně prstenu s brilianty Radka Vaculková

Manželům Radce a Františkovi Vaculkovým z Dolního Němčí přálo štěstí a zvítězili v soutěži Svatební pár Deníku 2018. Proto si v redakci Slováckého deníku převzali v těchto dnech z rukou autora ceny Zbyňka Zimčíka, majitele uherskohradišťského studia Filip – prsten s brilianty.

Kopaničárské slavnosti mění vročení

Nejzajímavější informaci letošního 58. ročníku tradičních Kopaničárských slavností oznámil v rámci slavnostního zahájení jejich hlavní organizátor - starosta Starého Hrozenkova Milan Vaculík: v roce 2019 se bude konat nikoli 59., ale 63. ročník slavností.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Na pohřeb brodského děkana dorazilo tisíc věřících, nechyběl arcibiskup

Smutně vyzváněly zvony farního kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v Uherském Brodě, když v sobotu 14. července odpoledne oznamovaly věřícím, že se přiblížil čas posledního rozloučení s tragicky zemřelým místním děkanem Josefem Pelcem.

Ředitel Domu kultury v Brodě skončil dřív než začal

Pouhých sedmadvacet dní před svým oficiálním nástupem rezignoval na pozici ředitele Domu kultury v Uherském Brodě Roman Foltýn. Ten vyhrál výběrové řízení na jaře a připravoval se na svoji funkci, do které měl nastoupit 1. srpna.

Sklárna Květná dnes pořádají Den otevřených dveří

Sklárna Květná dobyla italské Benátky. Míří tam šest tisíc speciálně zdobených sklenic  

Tragicky zemřelého děkana pohřbí v Uherském Brodě v sobotu

V sobotu 14. července vyprovodí věřící tragicky zemřelého děkana Josefa Pelce na jeho poslední cestě. Bohoslužba ve farním kostele v Uherském Brodě začne ve 14 hodin. Poté bude zesnulý uložen do kněžského hrobu na novém hřbitově. Informovala o tom na svých webových stránkách uherskobrodská farnost.

Velká paráda. Střelec Staněk se stal mistrem Evropy

Tomáš Staněk na jedenáctém mistrovství Evropy v kombinované lovecké střelbě dosáhl obrovského úspěchu. Elitní člen CZ Shooting Teamu se na střelnici v italském Piancardatu stal mistrem Evropy v kombinované lovecké střelbě.

Po pádu do Divoké rokle zemřel uherskobrodský děkan

Do smutku se v úterý 10. července zahalil Uherský Brod. Od rána se totiž městem začala šířit zpráva o tom, že tamní děkan Josef Pelc není mezi živými.

Uherský Brod umožní výstavbu až 60 rodinných domů

Nová zástavbová lokalita takzvaná Jabloňová 2 má umožnit výstavě až šedesáti rodinných domů.

Děti se zamkly v rozpáleném autě, vysvobodit je museli hasiči

Malé drama se událo v neděli 8. července na parkovišti u obchodního centra Tesco v Uherském Brodě.

Strání k sedmistému jubileu pogratuloval i Hradišťan

„Když má město nebo obec za sebou už sedm set let historie, tak mluvíme opravdu o krásném výročí. Ostatně Hradiště nedaleko Strání není zase o tolik starší, pouze o pár desítek let,“ přivítal na koncertu Hradišťanu ve Strání všechny diváky Jiří Pavlica.

Stolní tenisté v Dolním Němčí oslavili půlstoletí od založení

Nebýt jedné zlomené nohy a následný problémům s její rekonvalescencí, mohou se všichni stolní tenisté v Dolním Němčí jenom dohadovat, jak by jeden z nejúspěšnějších klubů v kraji vypadal dnes.

Hody v Horním Němčí vedla i mladší stárka s arménskými kořeny

FOTOGALERIE / Filip Jančařík a Michal Bahula coby stárci, Kristýna Jurásková a Eva Arakeljanová jako jejich družky. Hody v Horním Němčí letos konané poslední červnový týden na svátek Petra a Pavla, jimž je zasvěcen tamní kostel, měly mezinárodní zastoupení.

Ve Vlčnově otevřeli nové koupaliště

FOTOGALERIE / Rok 2015 byl doposud poslední sezónou, v níž mohli Vlčnovjané navštívit koupaliště v obci a naposledy se vykoupat v historickém objektu postaveném roku 1959.

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Vlčnova

V tištěném Slováckém deníku bude v pátek 28. června další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

AKTUALIZOVÁNO

Uherský Brod chystá milionové investice do dešťové vody

Přestože v posledních letech podle meteorologů padá v průměru stejně milimetrů srážek jako tomu bylo v minulosti, nejenom na Slovácku, ale v celé republice se lidé potýkají s problémy sucha či bleskovými záplavami.

Titul Vesnice roku, budou Dolněmčané slavit hlavně 5. srpna

Výrazným písmem se vepsal do historie Dolního Němčí 25. červen 2018. Obec s bezmála třemi tisíci obyvateli, ležící na úpatí Velké Javořiny, se totiž v ten den stala Vesnicí roku Zlínského kraje pro letošní rok. A zatímco nadšení propuklo už mezi Dolněmčany přítomnými na vyhlašování soutěže přímo v budově Zlínského kraje, mnozí se chystají slavit až začátkem srpna.

Letošní Vesnicí roku Zlínského kraje je Dolní Němčí

Prestižní titul Vesnice roku Zlínského kraje letos putuje do obce Dolní Němčí na Slovácku. Do soutěže se letos přihlásilo celkem 12 vesnic z celého kraje. Vítěz si dle hodnotící komisi zlatou stuhu vysloužil i spolkovým životem.

Memoriál Josefa Přikryla vyhráli domácí borci. V desetileté historii už počtvrté

Desátý ročník memoriálu Josefa Přikryla se odehrál předposlední červnovou sobotu na skvěle připravené trávě v Dolním Němčí. V turnaji starých pánů, nebo chcete-li internacionálů, se představili mimo domácích borců další dva fotbalové mančafty. Nejvzdálenější a tradiční účastník EKIS Praha poprvé v desetileté historii turnaje nepřijel.

VIDEO: Sombrera, pestré hábity i maďarské čerešně

Mexičané se svými sombrery, ruský kozáček, ale i čínské lidové písně. To byly důvody pro stovky návštěvníků, proč se přijít podívat na vystoupení v Uherském Brodě.

Sjezdovka Štrbáň se může dočkat umělého zasněžování

Sedm dní jezdit, poté čtrnáct dní oddech a zase na pár dní nazout lyžáky a vzhůru na kopec. Harmonogram Lyžařského klubu ve Strání se už dávno neřídí volným časem jeho členů, ale rozmary čím dál méně předvídatelného počasí.

Ve Strání vzniklo malé moravské Provence

Fialová kam se podíváš. Charakteristickou barvu a vůni má polokeř, který obklopuje pozemky manželů Přikrylových ve Strání. Ti se totiž před osmi lety rozhodli, že by chtěli pěstovat levanduli.

Brodská nemocnice na tři měsíce zavře vodoléčbu

Už jen pár týdnů a pacienti uherskobrodské nemocnice budou moct chodit opraveným hlavním vstupem a vedení plánuje i další práce, vyčlenilo pro letošní rok 3,4 milionu na opravy a 6,2 milionu na stavební investice. Největší komplikace způsobí lidem oprava vodoléčby, která bude minimálně tři měsíce uzavřená.

Sokolové se slétli do Brodu. Zavítalo jich tam na 750

Ochutnávku toho, co uvidí účastníci 16. všesokolského sletu v Praze, mohli v sobotu zažít zájemci v Uherském Brodě. Tam se po šesti letech uskutečnil krajských sokolský slet.

Zbavil se sklárny v Čechách, zaměří se na tu ve Květné

Optimistická budoucnost by mohla čekat zaměstnance Sklárny Květná. Alespoň to vyplývá z reakce majitele sklárny na morav- sko-slovenském pomezí Lubora Cervy. Ten v těchto dnech zveřejnil informaci o prodeji Crystalite Bohemia ve Světlé nad Sázavou, tedy větší z dvojice skláren v jeho vlastnictví.

Na krajský sokolský slet do Uherského Brodu dorazí tisícovka cvičenců

Generálku na blížící se červencový XVI. všesokolský slet v Praze si připravili na sobotu v Uherském Brodě členové župy Komenského, Hanácké a Valašské. Krajského sletu se zúčastní na tisíc sokolů včetně hostů z ostatních žup a přátel ze Slovenska.

Den obce v Dolním Němčí navštívil i hejtman Jiří Čunek

V jedno velké korzo se v sobotu 9. června proměnily ulice Dolního Němčí. Čtyři početné spolky tam totiž slavily svá výročí, jež tam poutavým způsobem daly svým spoluobčanům nahlédnout pod poklice svých aktivit.

Na zloděje aut si mají posvítit kamery ve Strání

Letošní krádeže dvou automobilů značky Škoda Octavia a jednoho vozu značky Volkswagen ve Strání rozvířily aktivitu obyvatel této největší vesnice Zlínského kraje na moravsko-slovenském pomezí. Ti neváhali a svou naštvanost a obavy o bezpečnost dali kriticky najevo v petici.

Dolní Němčí: chleby pekli ve starobylé černé kuchyni

Už pojedenácté se členové Národopisného krúžku Dolněmčan pustili do pečení chlebů v černé kuchyni opraveného starobylého mlýna v Dolním Němčí.

Uherský Brod zahodil dvě penalty, přesto slaví záchranu

Neproměnili dva pokutové kopy, celkem na jaře zahodili pět penalt, přesto slaví fotbalisté Uherského Brodu záchranu MSFL.

AKTUALIZOVÁNO

Dva chodci měli vběhnout pod autobus. Muž na místě zemřel

O život přišel chodec v Uherském Brodě, když společně s ženou přecházel u vlakového nádraží v ulici Pod valy. Oba měli ve čtvrtek krátce před třetí hodinou odpoledne vběhnout pod kola právě projíždějícího autobusu.

Kluziště v Brodě se nakonec zaplatí z peněz na pozemky

Velké pozdvižení přinesl při únorovém jednání zastupitelstva Uherského Brodu bod o pronájmu kluziště na Masarykově náměstí.

Broďané přerušili sérii bez výhry. Z Mohelnice vezou všechny body

FOTOGALERIE / Fotbalisté Uherského Brodu přerušili sérii bez výhry a po pěti zápasech znovu urvali tři body.

Předávání vlády ve Vlčnově přihlížela téměř padesátka bývalých králů

Když se naposledy do Vlčnova sjeli panovníci minulých ročníků jízdy králů, čeští hokejisté dovezli zlaté medaile z Petrohradu, vznikl nový mobilní operátor Oskar, byla založena Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a vůbec poprvé mohli lidé nakupovat v řetězci Albert.

Formanské odpoledne začalo přehlídkou 28 zápřahů

Nedílnou součástí jízd králů v Kunovicích je formanské odpoledne. Přehlídka koní v zápřahu je ojedinělou možností, jak vidět různá plemena a různé povozy na jednom místě. Do města se jich v sobotu sjelo hned osmadvacet.

Na koštu v Dolním Němčí mohli ochutnat i vína z roku 2010

Plnoletým se v sobotu odpoledne stal košt vín v Dolním Němčí, návštěvníci tam za tónů reprodukované hudby totiž mohli ochutnávat vzorky už poosmnácté. Letos byl tamní košt už podruhé nehodnocený.

Guláš kam se podíváš. V Šumicích vybírali ten nejlepší už potřetí

Je sobota 12. května a blížím se k hasičskému areálu v Šumicích. Ten už za pár hodin ovládne vůně guláše. Již z dálky je z rozlehlého areálu, plného stanů a slunečníků slyšet hluk a rozličné zvuky.

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Bánova

V tištěném Slováckém deníku bude v pátek 18. května další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

Brodské muzeum opravuje expozice a chystá nové výstavy

ROZHOVOR / Mezinárodní den muzeí oslaví s jednodenním zpožděním v sobotu 19. května také v muzeu J. A. Komenského v Uherském Brodě. Plány muzea prozradil jeho ředitel Miroslav Vaškových.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT