Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÝ BROD

Kouč Dolního Němčí: Splnili jsme cíl. Myslím, že jsme zachránění

ROZHOVOR / Po podzimu byli na odpis, na jaře ještě neprohráli. Fotbalisté Dolního Němčí v I. A. třídě předvádějí neskutečnou jízdu.

Zloděj si z garáží odnesl věci za 168 tisíc

O osm kol včetně letních pneumatik, několik litrů značkového alkoholu, svářečku nebo pánské jízdní kolo přišli majitelé dvou garáží v blízkosti Vinohradského rybníka v Uherském Brodě.

Restauraci v brodském Domu kultury mají vzkřísit miliony z radnice

Za posledním provozovatelem restaurace brodského Domu kultury se dveře zavřely už téměř před rokem. Vysoké provozní náklady, ale také zastaralé vybavení kuchyně odradilo od té doby nejednoho potencionálního zájemce, aby pohostinství v tamních prostorách znovu otevřel.

Nebezpečná honička dvou vozů a následná střelba. Muži se přeli o peníze

Dluhy a osobní spory byly za pronásledováním a střelbou na Uherskobrodsku. Jak policie s týdenním zpožděním informovala, celý incident se odehrál večer ve čtvrtek 27. dubna.

Zchátralý ovčín u Nivnice na vlastní oči. Černá kaňka u vstupu do Bílých Karpat

REPORTÁŽ / Od svého auta, které jsem nechal u silnice mezi Nivnicí a Korytnou, jsem se zatím nevzdálil ani sto metrů. Mírné stoupání po polní cestě, na jejímž konci lze už z dálky poznat les v lokalitě Lipiny, je doprovázeno zpěvem ptáků, šustěním trávy v poryvech slabého vánku a z dálky téměř neslyšitelným šploucháním vody v nedalekém potůčku.

Brodští školáci na dnu otevřených dveří představili vlastní dokument

Tradiční projekt patron, tucet zábavných aktivit, ale především premiéra dokumentu žáků 9.B o příběhu bezpráví kněze Jana Zemánka. To vše obsahoval den otevřených dveří na brodské Základní škole Mariánské náměstí, který se uskutečnil ve čtvrtek 4. května.

Speciální terénní auto hasičů z Březové bude zasahovat v Bílých Karpatech

Slavnostní předání hasičského vozidla uspořádali o poslední dubnové neděli v Březové. Jedná se o terénní automobil za téměř milion korun značky Ford Ranger určený pro zásahy zejména v těžce přístupných místech Bílých Karpat.

Škola na Mariánském náměstí v Brodě otevře dokořán

Projít si Základní školu na Mariánském náměstí v Uherském Brodě nabídne ve čtvrtek Den otevřených dveří. Tématem akce bude Naše město.

Hodový seriál na Slovácku odstartují salátové hody v Dolním Němčí

V duchu zábav v diskotékovém a rockovém stylu se ponesou každoroční premiérové hody na Slovácku, které tradičně o prvním májovém víkendu pořádají v Dolním Němčí.

S filmem Proti nenávisti budou bánovští školáci reprezentovat v Japonsku

Proti nenávisti. Tak se jmenuje film žáků bánovské základní školy, díky kterému se podívají do Japonska. V minulých dnech totiž dostal vedoucí filmového kroužku v Bánově Vlastimil Ondra zprávu, že vyhráli národní kolo soutěže KWN Panasonic a postupují do toho celosvětového.

Tradici stavění májek dodržují už šedesát let

Stavění centrálních májek ve vesnicích a městech na Slovácku se letos povětšinou ujali hoši z ročníku 1999, kteří by se v případě povinné základní vojenské služby stali legrúty a odvedenci.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEA: Bitva o Bílé Karpaty připomněla tisícům diváků boje druhé světové války

Celých třináct dnů, metr po metru, postupovala v dubnu 1945 vojska sovětské a rumunské armády Bílými Karpaty, aby nakonec osvobodila od okupačních sil nacistického Německa i moravsko-slovenské pomezí.

Broďané odehráli sedmibrankový koncert

Ještě sedm kol zbývá do konce divize D. A fotbalisté ČSK Uherský Brod ztrácí na první příčku opět pouze jeden bod.

Robin Konečný: Bitva vyvrcholí soubojem letadel

ROZHOVOR / Jednou z největší bitev konce 2. světové války v našem regionu byla ta o Bílé Karpaty. Tento nelítostný boj rumunských vojáků s těmi německými si Strání a přilehlé obce připomínají akcí se stejným názvem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení