VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÝ BROD

AKTUALIZOVÁNO

Tříkráloví koledníci vystartovali do ulic také v Uherském Brodě

Dobročinná Tříkrálová sbírka na pomoc nemocným a potřebným odstartovala v Uherském Brodě v pátek 5. ledna.

AKTUALIZOVÁNO

Ulité Kafé v Brodě skončilo. Co dál, se rozhodne až po volbách

Stovky nadšených posluchačů hledajících alternativní žánry, přes tři sta koncertů, vernisáží a kulturních akcí. To vše zůstane už pouze jako vzpomínka po šest a půl roku dlouhém působení Ulitého Kafé v Uherském Brodě.

Bojkovjané si stěžují na jízdní řády vlaků. Cesta domů se jim prodlužuje

Spoje nereflektují pracovní dobu, cesta do Bojkovic z Uherského Hradiště se prodlužuje či vlakové spojení Kunovic a Bojkovic je složité. To jsou jen některý výtky, jež mají cestující, kteří dojíždí za prací z Bojkovic do největšího města Slovácka.

První miminko hradišťského okresu je budoucí vlčnovský král

Oslavili příchod nového roku a o dvě hodiny později nečekaně ujížděli do Uherskohradišťské nemocnice. První potomek Adély Zimčíkové a Petra Zemka z Vlčnova se totiž začal drát na svět o čtrnáct dní dříve, než bylo v plánu.

NEPŘEHLÉDNĚTE! Prvňáci ze ZŠ v Suché Lozi, Nivnici a Bánově ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky usměvavých dětí z prvních tříd ze ZŠ v Suché Lozi, Nivnici a Bánově.

Silvestrovské setkání na Javořině: zmokla vatra i Topolánek

VIDEO / FOTOGALERIE / Dopolední déšť a nedostatečně prohrnutá jediná příjezdová silnice ze slovenské strany značně omezily počet lidí, kteří se v posledním dnu roku 2017 rozhodli zúčastnit tradičního setkání Čechů, Moravanů a Slováků na nejvyšším vrcholu Bílých Karpat, Velké Javořině.

V domě hořel nábytek, zřejmě jej podpálila pyrotechnika

Hasiči museli den před silvestrem kolem 16. hodiny likvidovat požár v opouštěné budově v areálu starého mlýna v části Uherského Brodu Újezdec u Luhačovic.

V Dolním Němčí žehnal vínu zaplněný sál. Podívejte se

„Vítej mezi nás, svatý Jene náš, zastav kroky své, a vyslechni nás. Žehnej nám, a naše víno, plody naší práce, požehnej,“ zněly unisono hlasy mužského pěveckého sboru Dolněmčané, které tak doprovázely žehnání mladého vína v Kulturním domě v Dolním Němčí.

Příběh o Ježíškově narození završil televizní štáb interview s Pannou Marií

FOTOGALERIE / Vánoční divadlo s příběhem o narození Ježíše Krista v podání scholy Nekonečno nemohlo chybět při symbolickém štědrodenním otvírání betléma v kostele svatých Filipa a Jakuba v Dolním Němčí.

Hlavní tah na Slovensko uzavřeli kvůli nehodě a pak zase kvůli sněhu

Sníh ve čtvrtek potrápil mnohé řidiče. Na silnicích se tvořila silnější vrstva sněhu, která byla místy dost kluzká. I díky tomu vyjížděli policisté během tří hodin k deseti dopravním nehodám, několikrát také k uvízlým vozidlům v kopcích.

Kúpelky v Brodě zavřou. Nový areál vyroste u Delfína

FOTOGALERIE / Nové venkovní koupaliště vznikne v Uherském Brodě. Starý areál v ulici U Plovárny už dosluhuje a zastupitelé rozhodli, že bude výhodnější vybudovat zcela nový než opravovat ten stávající.

Silvestrovské výšlapy na Velkou Javořinu, Velký Lopeník i na Pepčín

HLASUJTE V ANKETĚ / Silvestrovské pochody na vrcholy hor se staly oblíbenou aktivitou vždy o posledním dnu roku na Slovácku. Pěšky nebo na běžkách se obyvatelé našeho regionu vydávají na Pepčín nad Drslavicemi a Vlčnovem, k rozhledně na Velkém Lopeníku a tradičně také na nejvyšší vrchol Bílých Karpat na Velkou Javořinu.

Třicet let starý drátový rozhlas vymění v Nivnici za bezdrátový

Je špatně slyšet. Hlásí přes sebe. Nerozumíme mu. I to jsou výroky na účet obecního rozhlasu v Nivnici. Tamní zastupitelstvo se tedy rozhodlo jednat a zastaralý drátový systém chce nahradit bezdrátovým.

Umělá ledová plocha otevře i v centru Uherského Brodu

Může to být jeden z receptů, jak oživit v Uherském Brodě Masarykovo náměstí, tedy střed města, kde se podle dlouhodobých kritiků nic neděje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT