VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÝ BROD

Město Uherský Brod se nachází na jihovýchodě Moravy ve Vizovické vrchovině. Leží nedaleko hraničního přechodu se Slovenskou republikou – Starý Hrozenkov. Město se může pochlubit bohatou škálou kulturních památek v centru města a oblíbenými cyklotrasami, které vedou přímo památkovou zónou.

Překvapení: druhý Brod hrál s předposledním Valmezem bez branek

Souboj druhého Uherského Brodu s předposledním Valašským Meziříčím branku nepřinesl.

Brodexpo: pavilon krásy, nejlepší bělokarpatský čaj i cvičení

FOTOGALERIE / Úspěšný veletrh Brodexpo se vyvíjel napříč tématy strojírenství, stavebnictví, dům a zahrada až k tomu letošnímu o zdravém životním stylu.

Broďany už vítá Všezvěd, Všudybud bude v červnu

 Nová vstupní brána do Uherského Brodu přivítala v pondělí 17. září své první návštěvníky.

AKTUALIZOVÁNO

Dolní Němčí slaví. Obec získala titul Vesnice roku

"Vítězem vesnice roku se stává Dolní Němčí!" Po tomto oznámení se rozlehla před luhačovickou kolonádou salva radosti. Vždyť Dolněmčané ze Zlínského kraje se stali vítězi soutěže, kde se letos původně přihlásilo rekordních 228 obcí z celé České republiky.

Brodská radnice slavnostně otevře lávku Všezvěd. Už v pondělí

Lávku vystavila firma Eurovia jako jednu ze dvou pěších a cyklistických spojnic Uherského Brodu se sídlištěm Olšava. Nyní se v celé své monumentální kráse představí návštěvníkům v pondělí 17. září. 

Kvůli smrti čtyř dívek při rally v Lopeníku půjde před soud pět lidí

Pět lidí půjde před soud kvůli tragické nehodě při rally v Lopeníku před šesti lety. Rozhodl o tom uherskohradišťský státní zástupce Tomáš Pindur. Případ bude řešit soud v Uherském Hradišti, termín ještě nebyl stanovený. Jako první o tom informoval Český rozhlas Zlín.

Do zastupitelstev na Slovácku nejvíce kandidují živnostníci

Přesně 3647 osob kandiduje do obecních zastupitelstev v 73 vesnicích a městech v uherskohradišťském okrese. Souboj o vedení jednotlivých radnic čeká uchazeče 5. a 6. října. Deník se proto rozhodl zanalyzovat nejčastěji udávané profese letošních adeptů na pozici obecního zastupitele.

Hlavním cílem velvyslance USA v Uherském Brodě byla zbrojovka

Spíše než Jan Ámos Komenský jej zaujal Tomáš Baťa. I proto mířily první kroky amerického velvyslance Stephena B. Kinga v Uherském Brodě do místní zbrojovky.

Výstava kočárků a panenek zaplní prostory Muzea v Bystřici pod Lopeníkem

Sbírka starožitných kočárků a panenek mnohým připomene jejich dětství. Tuto tematickou prohlídku převážně ze 70. – 80. let minulého století přichystala pro zraky návštěvníků Muzea Ladislava Mahdalová.

Do Uherského Brodu zavítá americký velvyslanec Stephen B. King

Na návštěvu velvyslance Spojených států Stephena B. Kinga se chystají v Uherském Brodě. Tam má zavítat ve středu 5. září.

Povidla v Dolním Němčí vařili před televizními kamerami

  FOTOGALERIE / Vaření trnek s lidovým jarmarkem, tak se jmenuje už 19. ročník vyhlášené akce, kterou uspořádali o první zářijové sobotě v areálu starobylého Muzea Na Mlýně v Dolním Němčí.

V Březové vařila i tančila celá Evropa

Itálie, Velká Británie, Chorvatsko, Slovinsko, ale i Slovensko a Česko. Národní speciality až deseti zemí z Evropské unie mohli ochutnat návštěvníci sportovního areálu v Březové, kde se v sobotu konala Slovácká jaternica společně s mezinárodním Evropským setkáním.

Broďané využili přesilovku. Po výhře nad Rýmařovem jsou už třetí

Fotbalisté Uherského Brodu se v tabulce Fortuna MSFL derou nahoru.

Z tajemné stavby na Babí hoře vyrůstá bezobslužný transformátor

Nezvyklý provoz kamionů jako předznamenání, že se v lokalitě Babí hora něco chystá. Tak to vypadalo na jaře, kdy z části tamního svahu zmizela zemina. Mohutná hrubá stavba v těchto dnech prozrazuje, cože za tajemný objekt to tam ze základů vyrůstá.

AKTUALIZOVÁNO

Po 12 letech zavřeli Holubyho chatu na Velké Javořině

Dvanáct let, 365 dní v roce! Zní to skoro neuvěřitelně, ale každý den byla pro veřejnost otevřená Holubyho chata na Velké Javořině. Pondělí 27. 8. si provozovatel Miroslav Martinček bude jistě pamatovat do konce života.

Řidič nedbal zákazů, což se mu šeredně vymstilo. Narazil do bagru

S kuriózním případem řidiče, který se snažil projet výstavbou silnice l/50 v blízkosti bývalého hraničního přechodu ve Starém Hrozenkově, se včera krátce po půl desáté ráno setkali hasiči z Uherského Brodu a místní dobrovolní hasiči.

Vysychají i studny na bělokarpatských Kopanicích

Vysychající studny je problém, který trápí obzvlášť obyvatele odlehlých částí našeho kraje v Bílých Karpatech. Již třetím rokem se s ním potýká například Antonín Dulínek z Lopeníku, jeden z 219 obyvatel.

AKTUALIZOVÁNO

Přípravy na příjezd komisařů ve Vesnici roku Zlínského kraje vrcholí

Už jen drobnosti dolaďují v Dolním Němčí před návštěvou komisařů celorepublikové části soutěže 24. ročníku Vesnice roku. V té totiž bude třítisícová obec z pod Velké Javořiny reprezentovat Zlínský kraj, kde nenašla přemožitele.

Z elektrikáře ekologickým zemědělcem. David Ryšavý jde po stopách přírody

Rodiče ho od malička i se sestrou vychovávali v sepjatosti s přírodou. Společnými silami pečovali o své hospodářství, zaobstarávali pole, ovocné stromy.

Jsem o dva měsíce starší než Československo, říká stoletá Vlasta Srncová

Vždycky mě jímá úcta, když se tu a tam setkám s babičkou nebo dědečkem přírodou vyvolenými, kteří se dožili magické stovky, a mají daleko více života za sebou než před sebou.

Eko sady v Komni otevřely dveře. Ochutnávalo se, jezdilo na koni i tancovalo

Sušené švestky, povidla, včelí med i lahodná pálenka. Na komňanský vršek si za tímto cílem v sobotní odpoledne vyšlápli místní, ale i třeba lidé ze sousedského Slovenska.

Opilému řidiči hrozí až tři roky vězení

Až tříletý pobyt za mřížemi hrozí muži, který způsobil dopravní nehodu ve Starém Hrozenkově. Ta se stala ve středu 22. srpna krátce před půl pátou odpoledne.

Těžce zraněného řidiče BMW transportoval do nemocnice vrtulník

Šest zraněných je výsledkem vážné dopravní nehody, kdy se ve středu odpoledne nedaleko Starého Hrozenkova na frekventované silnici I/50 srazila dvě vozidla.

Byt v Brodě zachvátily plameny. Popáleného převezli do nemocnice vrtulníkem

Požár bytu v bytovém domě vypukl ve středu 22. srpna v Uherském Brodě na ulici U Cihelny.

Pokuty ve výši půl milionu korun vyfasovaly letos Slovácké strojírny od ČIŽP

Špatně fungující odvětrávání v lakovně, tak se jmenuje aktuální problém akciové společnosti Slovácké strojírny. Strojírenský gigant z Uherského Brodu kvůli tomu musel letos zaplatit na pokutách už půl milionu korun.

Divadelní Luhačovice s podporou České zbrojovky

Akciová společnost Česká zbrojovka se stala jedním z partnerů přehlídky komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice. Ve dnech 19. až 25. srpna 2018 se v lázeňském městě bude konat už 20. ročník této dnes již tradiční akce.

Dvacetiletý mladík řídil pod vlivem, dvakrát vyjel mimo silnici

Dvacetiletý muž havaroval ve středu krátce po půlnoci mezi Nivnicí a Korytnou. Posilněný alkoholem usedl za volant BMW, což v kombinaci s nepozorností zapříčinilo, že vyjel mimo silnici do travnatého příkopu.

Slavkovské setkávání slavnostně uzavřelo cyklus. Slavilo se i Folklorním dnem

Kroje hrající všemi barvami, tanečky a lidové písně znějící ze všech stran. K tomu živelné veselí, pohostinnost a dobrá pálenka. To vše si mohli dopřát návštěvníci Slavkova ve dnech 10. až 12. srpna.

Suché počasí zastavilo v Brodě sečení

Obava před další vlnou vysokých teplot a nízkých srážek dočasně zastavila sečení travnatých ploch v Uherském Brodě.

Starší manželé zapadli i s vozem v rozbláceném příkopu nedaleko Vyškovce

Starší manželský pár si chtěl koncem července udělat výlet po krásách přírody v okolí Vyškovce a Lopeníku. Ten však ani náhodou nedopadl podle jejich očekávání.

AKTUALIZOVÁNO

Bouřlivý lijavec s krupobitím napáchal značné škody

Húlava, provázena vichrem, přívalovým deštěm a kroupami, se v neděli 5. srpna kolem 14. hodiny prohnala Dolním Němčím.

Po tragicky zemřelém Josefu Pelcovi nastupuje do Brodu děkan šternberský

Po tragické nehodě bývalého děkana Uherského Brodu Josefa Pelce, který se na začátku letošního července zřítil do strže v blízkosti vodní nádrže Dalešice u Třebíče, byl nově jmenován na jeho místo děkan šternberský Svatopluk Pavlica.

Dolní Němčí slavilo krajský titul Vesnice roku 2018

FOTOGALERIE / „Je to naše! Je to v Dolním Němčí,“ jásal starosta František Hajdúch se zlatou šerpou nad hlavou. Tu mu na slavnostním vyhlášení soutěže Vesnice roku 2018 Zlínského kraje položil přes rameno hejtman Jiří Čunek a společně s ním připil nejen na další úspěchy Dolního Němčí v celostátním kole, ale také na křest vůbec první knihy o Dolním Němčí.

Obětí žraloka v Egyptě je Bánovjan

Když 42letý muž z Bánova opouštěl na sklonku července své rodné Slovácko, aby spolu s manželkou a dvěma dětmi zamířil na exotickou dovolenou do vyhlášeného egyptského resortu Marsa Alam, netušil, že se domů už nevrátí.

První strůčkobraní nabídlo i česnečku na studeno

FOTOGALERIE / Pokud by někdy měla vzniknout kulinářská soutěž v Dolním Němčí, musela by se točit okolo česneku. Obyvatelé obce kdysi proslulé pěstováním této aromatické růže na něj nedají v mnohých receptech dopustit dodnes.

Kunovice a slovenská Lubina připravují na podzim Básnickou stezku

Zvýšení atraktivity kulturního a přírodního dědictví regionu. To je cílem nového společného projektu města Kunovice a slovenské obce Lubina s názvem Básnická stezka.

Uherskobrodský pivní festival poprvé představí živý jukebox

Milovníky tradičního českého nápoje v tyto horké červencové dny zajisté potěší akce pořádaná uherskobrodským pivovarem. Ten totiž na sobotu 4. srpna připravil již tradiční slavnosti, které se ponesou veskrze v hudebním duchu s velkou pivní ochutnávkou.

Na Velkou Javořinu dorazil i bývalý slovenský prezident Gašparovič

Předseda poslanecké sněmovny Radek Ondráček nebo bývalý slovenský prezident Ivan Gašparovič. Osobnostmi veřejné scény se to jen hemžilo na Velké Javořině o poslední červencové neděli.

Anketa nebo referendum? O koupelkách mají rozhodnout Broďané

Překvapivý závazek navzdory předchozímu rozhodnutí. Tak se dá popsat hlasování uherskobrodského zastupitelstva, které na posledním jednání zaúkolovalo radu města k uspořádání ankety nebo referenda mezi obyvateli, kteří by tak měli možnost vyjádřit se k osudu současného koupaliště, takzvaných starých koupelek.

Jedno z nejdelších zatmění Měsíce mohou zájemci sledovat v brodské Hvězdárně

Svědky jednoho z nejdelších zatmění Měsíce budou v pátek 27. července lidé z celé České republiky. „Tento jev má trvat sto tři minut, přičemž nejdelší zatmění trvají o tři minuty déle. Budeme tedy svědky jednoho z nejdelších zatmění, kdy luna projde geometrickým středem zemského stínu,“ sdělil odborný pracovník z brodské hvězdárny a planetária Rostislav Rajchl.

Na Velké Javořině letos vystoupí skupina Javory

Tradiční slavnosti bratrství Čechů a Slováků se letos ponesou ve znamení oslav stého výročí vzniku Československa. Již 26. ročník těchto oslav vypukne 29. července na Velké Javořině, nejvyšší hoře Bílých Karpat, která se každoročně stává místem setkávání obou národů.

V Brodě začíná závod s časem. Za pozemky pro obchvat nabídne i pětinásobek

Ambiciózní projekt pro město Uherský Brod, klíčový pro klid obyvatel jeho místních částí. Tak by se dal nazvat dlouho chystaný obchvat, který si klade za úkol odklonit nákladní dopravu z okolí rodinných domů v Újezdci a Těšově.

Šok pro Strání. Sklárny propustí desítky dekoratérů

Až sedmdesát dekoratérů skláren ve Strání - Květné je v nejistotě. Téměř každého druhého totiž chce v nadcházejících týdnech vedení skláren propustit. Příčinou má být klesající poptávka po dekorovaném zboží, ale také problémy se solventností některých odběratelů na ruském trhu, který je z hlediska vývozu ozdobeného skla klíčový.

Vlčnov oslavoval hody zpěvem u památkových búd

Lidové písně rezonující mezi zdmi starodávných vinohradnických staveb v areálu Vlčnovských búd. Takové bylo sobotní odpoledne 21. července ve Vlčnově.

Den otevřených dveří skláren v Květné nalákal tisíce lidí

Davy zvědavců, ale taky zájemců o ruční práci straňanských sklářů zavítaly v sobotu 21. července do prostor skláren v Květné, kde se pořádal každoroční den otevřených dveří. Přes čtyři tisíce návštěvníku si tak často odnesli domů sklo ve slevě či unikátní kousky do svých sbírek.

Dvaadvacet dobrovolníků bude kosit louky v Bílých Karpatech

Kosit bělokarpatské louky přijedou letos dobrovolníci do okolí Žítkové. Náctiletí ve věku 15 - 20 let z České republiky i zahraničí přijedou na Slovácko už podruhé. Pohybovat se budou od 22. do 29. července v přírodní rezervaci Hutě.

Při svatbě nám pršelo štěstí, říká výherkyně prstenu s brilianty Radka Vaculková

Manželům Radce a Františkovi Vaculkovým z Dolního Němčí přálo štěstí a zvítězili v soutěži Svatební pár Deníku 2018. Proto si v redakci Slováckého deníku převzali v těchto dnech z rukou autora ceny Zbyňka Zimčíka, majitele uherskohradišťského studia Filip – prsten s brilianty.

Kopaničárské slavnosti mění vročení

Nejzajímavější informaci letošního 58. ročníku tradičních Kopaničárských slavností oznámil v rámci slavnostního zahájení jejich hlavní organizátor - starosta Starého Hrozenkova Milan Vaculík: v roce 2019 se bude konat nikoli 59., ale 63. ročník slavností.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Na pohřeb brodského děkana dorazilo tisíc věřících, nechyběl arcibiskup

Smutně vyzváněly zvony farního kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v Uherském Brodě, když v sobotu 14. července odpoledne oznamovaly věřícím, že se přiblížil čas posledního rozloučení s tragicky zemřelým místním děkanem Josefem Pelcem.

Ředitel Domu kultury v Brodě skončil dřív než začal

Pouhých sedmadvacet dní před svým oficiálním nástupem rezignoval na pozici ředitele Domu kultury v Uherském Brodě Roman Foltýn. Ten vyhrál výběrové řízení na jaře a připravoval se na svoji funkci, do které měl nastoupit 1. srpna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT