Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Uherské Hradiště bude mít o Vánocích umělé kluziště

Každý určitě viděl, jak se bruslaři v zimě prohání před Rockefellerovým centrem v New Yorku. Podobné lákadlo, jako je to uprostřed Manhattanu, bude mít od letošních Vánoc i Uherské Hradiště. Na nádvoří bývalé Jezuitské koleje totiž bude instalováno umělé kluziště.

Vzácná návštěva z USA v Galerii J. Uprky

Na pozvání Nadace Moravské Slovácko a Galerie Joži Uprky navštívila region šestadvacetičlenná skupina převážně našich krajanů z okolí Chicaga. Pobyt zahájili 25. 9. v Luhačovicích, kde obdivovali zejména Jurkovičovu architekturu a dověděli se o jeho přátelských kontaktech s Uprkou.

Soutěžíme O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017. 1. kolo

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku. 

AKTUALIZUJEME

Pobodal nožem své dvě děti. Dcerka zemřela, chlapec skončil v nemocnici

Posly temných zpráv se stala policejní auta, vrtulník a sanitky, které se ve čtvrtek 28. září krátce po 16. hodině začaly srocovat u panelovému domu v Michalské ulici ve Starém Městě.

Nové hodiny u radnice doplní ve Starém Městě ještě jedny na náměstí

Od dob revoluce mohli řidiči projíždějící hlavní křižovatkou ve Starém Městě či chodci míjející tamní radnici kontrolovat svoji dochvilnost na sloupových hodinách stojících naproti tamního obchodního domu.

AKTUALIZOVÁNO

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

Oblíbená soutěž O nejkrásnější svatební pár Deníku startuje už v pátek

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna.

Kunovické hody nabízí bohatý kulturní program

I letos se v Kunovicích uskuteční tradiční Svatováclavské hody. Na rozdíl od minulého roku budou mít v tomto městě hody bez práva. Ve dnech 29. září až 1. října je pro návštěvníky připraven bohatý program.

Střecha sýpky se zhroutila. Co bude s Penkovým statkem v Hluku?

FOTOGALERIE / Zřícením části střechy na sýpce Penkova statku v Hluku se znovu rozproudily debaty, co s celou stavbou udělat. Město uspořádá v pondělí 2. října mimořádné zastupitelstvo, na kterém by se mělo rozhodnout, co se s touto částí Penkova statku do budoucna udělá. Podle starosty a statiků totiž ohrožuje bezpečnost lidí, kteří chodí okolo.

Nedostatek jablek prý zdraží likéry, džemy i šťávy

HLASUJTE V ANKETĚ / Pěstitelé a především zpracovatelé jablek na Slovácku řeší problémy s jejich letošní neúrodou. Džemy, šťávy, likéry a další produkty kvůli nedostatku této oblíbené plodiny zdraží. Hrozí dokonce, že řadu z nich zpracovatelské firmy nejméně na rok zruší. Příčinou aktuální špatné sklizně jsou jarní mráz a horké suché léto.

Kabelkový veletrh přispěl na dřevařské dílny

FOTOGALERIE / Částkou přes 46 tisíc korun pomohl Kabelový veletrh, který letos v dubnu pořádala nezisková organizace Naděje ve spolupráci se Slováckým deníkem, se vznikem dřevařský dílen v sociálně terapeutickém centru Naděje v Uherském Hradišti.

Kouzlo Slováckého divadla objevují v celé zemi

ROZHOVOR / Slováčtí herci odehráli v loňském roce 339 představení, což je nejvyšší číslo v historii a svědčí o opravdu mimořádném diváckém zájmu. Kouzlo uherskohradišťské scény ale začíná objevovat celá republika. Není to ještě ani měsíc od začátku nové sezóny a divadelníci mají za sebou devět zájezdů.

Zloděj z hotelů odchází s televizí a bez placení

Ubytuje se v hotelu a druhý den zmizí s klíči, televizí a bez zaplacení. Takové jsou praktiky padesátiletého Františka Chlebouna ze Svitav, který vykrádá ubytovací zařízení nejen na Uherskohradišťsku.

Železňák v Hradišti bude drnčet dál, v nejbližších deseti letech ho neopraví

HLASUJTE V ANKETĚ / Povzdechnutí Mirky Resslerové o neutěšeném stavu železničního mostu přes řeku Moravu mezi Uherským Hradištěm a Starým Městem vyvolalo na jedné ze sociálních sítí vlnu reakcí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení