VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Vydařený den otevřených dveří v tupeské základní škole

Každý chodil do školy, ale ne každý, se do školy rád vrací. Přesto se to v Základní a mateřské škole Tupesy rok co rok pokoušejí změnit. Letos ten správný čas nastal o první květnové neděli, kdy byly pro veřejnost dveře školy otevřené dokořán.

Hradišťský domov pro seniory má nové oddělení pro lidi s Alzheimerem

Senioři trpící nemocemi stáří, Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence vůbec, se dočkali v prvních květnových dnech v Domově pro seniory v Uherském Hradišti zbrusu nového oddělení se zvláštním režimem. To má upravené podmínky pro své klienty ve smyslu zajištění bezpečnosti, vyššího dohledu a cílené systematické aktivizace.

Kam na prázdniny. K tetičce do Muzea keramiky v Tupesích

Oblíbenou alternativou prázdninového pobytu dětí mimo domov jsou chvíle strávené u prarodičů, tetiček a strýčků na dědině nebo v příměstských táborech. A ony na Slovácku přežily od počátku 80. let minulého století.

Žloutenka, salmonela, průjem. Jak jim předcházet, radili v nemocnici

Více než stovka zájemců z řad zdravotnických profesionálů i laické veřejnosti si v pondělí 7. května v centrálním objektu Uherskohradišťské nemocnice pod dohledem odborníků ověřila, zda postupují správně při mytí rukou.

Lavičky znovu vrátí besedování tetiček a strýců na Slovácko

Za tetičků na lavičku. Takový název nese nový projekt Mikroregionu Dolní Poolšaví, jehož cílem je znovuvybudovat lavičky před domy v místech, kde se už v minulosti scházeli strýci a tetičky a besedovali.

Ve Zlechově koštovali víno, klobásy, sýry a olivy

Snad o žádném nápoji není v historii tolik zmínek, jako o vínu. V sobotu sloužil hroznovému moku sál a suterén Agra Zlechov, v nichž se v režii tamních Milovníků vína a žen uskutečnil 6. ročník Zlechovského koštování.

Brankář Heča neinkasoval gól už 533 minut. Na statistiku se nedívám, tvrdí

Jeden z hlavních hrdinů Slovácka se aktuálně jmenuje Milan Heča. Gólman, který už v uplynulém kole, překonal klubový rekord v počtu minut bez inkasované branky. Po Teplicích posunul rekord na číslo 533, tolik minut nedostal brankář Slovácka gól.

Aircraft Industries chybí přes sto zaměstnanců

Ozvěny finanční krize, která postihla kunovického výrobce letadel Aircraft Industries (AI) na sklonku roku 2015 stále silně ovlivňují chod této společnosti, vyrábějící především modely L-410 a L-410 NG v areálu bývalého LETu.

Jednosměrka nebo rezidentní stání? Hradiště řeší, co s ulicí Revoluční

Množství cizích aut parkujících před domy starousedlíků, problémový průjezd ulicí, ale i pokutování tamních obyvatel při víkendovém odstavení vozidla před jejich bydlištěm. Problémů s ulicí Revoluční v Uherském Hradišti linoucí se podél železniční trati je čím dál tím více.

Rychlé šípy herce po sedmnácti letech pořád baví

ROZHOVOR / Že ani sedmnáct let hraní jedné komedie nemusí omrzet, potvrzují herci každým představením. Se svými legendárními Rychlými šípy stále slaví velký divácký úspěch. 

Vítěz Svatebního páru Deníku si může cenu vybrat

Pět briliantů zasazených v bílém zlatě nebo obroučku, kterou zdobí briliantová kytička. Na výběr hned ze dvou prstenů bude pravděpodobně mít vítěz soutěže Deníku O nejhezčí svatební pár.

Vyschlé studny v Míkovicích nahradí vodovod za milion a půl

Dlouhé tři roky téměř na suchu mají konečně skončit. Tak dlouho čekala hrstka domácností v míkovické ulici U Mlýna na zásobování pitnou vodou z veřejného vodovodního řádu.

V Hradišti připravují pro děti velkolepý sportovní den

Doslova sportovní velmocí se v sobotu 12. května stane město Uherské Hradiště. Ten den se totiž od 10 do 18 hodin na místním atletickém či fotbalovém stadionu i víceúčelových hříštích uskuteční Dětský sportovní den.

Čtyři šampioni vévodili výstavě vín na zimním stadionu v Hradišti

Celkem 781 vzorků, z toho 546 bílých, 196 červených a 39 růžových vín, připravili 1. května pořadatelé pro návštěvníky 40. ročníku výstavy vín Mařatice na zimním stadionu v Uherském Hradišti.

Lidé ztrácejí zájem o historii, účastníků pietních akcí ubývá

Začátek měsíce a zvláště osmý květen je v Evropě spojen s koncem druhé světové války. Po celé zemi se na mnoha místech konají vzpomínkové ceremoniály.

AKTUALIZOVÁNO

Při střetu dvou aut se zranily tři osoby

Tři osoby se zranily při dopravní nehodě, která se stala v pondělí před pátou hodinou odpoledne nedaleko Uherského Ostrohu.

NEPŘEHLÉDNĚTE! Předškoláci z MŠ Husova Uh. Hradiště ve Slováckém deníku

V tištěném středečním vydání Slováckého deníku budou fotky předškolních dětí z mateřské školy Husova v Uherském Hradišti.

Investice, opravy a soudy. Aquapark v Hradišti se dále prodražuje

Opravy více než tisícovky závad a nedodělků od zahájení provozu v roce 2010, problémy se vzduchotechnikou za miliony korun, právní služby za stovky tisíc, investice do nového zařízení, ale i splácení několikamilionového úvěru. To všechno jsou nadbytečné náklady, které musela doposud vydat radniční pokladna v Uherském Hradišti za „dopilování“ areálu svého aquaparku.

Slet čarodějnic přivítal v Kunovicích i krojované

Původně měly ohně na konci dubna zahánět zlé duchy a démony. V současnosti se však pálení čarodějnic či jejich slet považuje spíše za kulturní akci plnou zábavy. Nejinak tomu bylo i v pondělí 30. dubna v kunovickém Areálu Jízdy králů, kde již tradičně oslavují takzvanou Filipojakubskou či Valpuržinu noc.

V Tupesích postavili hasiči máj a představili nové auto

Také letos si vzali dobrovolní hasiči v Tupesích na svá bedra úkol postavit klasickým způsobem v centru vesnice 22 metrů vysokou májku. Veřejnosti také představili svůj nový automobil značky Renault Master.

Čarodějné létání na košťatech v opevněném hradisku Modrá

Už léta patří k populárním lidovým zvykům na Modré magická filipojakubská noc, kdy se do tamního archeoskanzenu slétávají čarodějnice, čarodějové a čarodějčata.

Buchlovice si po třiasedmdesáté připomenuly památku osvoboditelů

Pietním aktem, položením věnců a kytic u pomníků obětem dvou válečných konfliktů na náměstí Svobody uctili představitelé Buchlovic společně s delegací výsadkových veteránů plukovníka Vladimíra Maděry ze Zlína a Svazem letců generála Janouška Přerov památku obětí II. světové války, ale zároveň si připomněli 73 let od osvobození městyse od nacistické okupace.

Karel Košárek s Jiřím Pospíchalem excelovali při koncertu v Redutě

Věhlasný pianista světového renomé, Karel Košárek, byl ve středu 25. dubna večer v uherskohradišťské Redutě hlavní hvězdou šestého koncertu hudebního spolku Umíme Hrát. Vystoupil tam spolu s houslovým virtuosem Jiřím Pospíchalem a Korngold quartet - smyčcovým kvartetem s hradišťskými kořeny.

O dopravě v centru Hradiště má být do února jasno

Jeden společný terminál autobusové a vlakové dopravy podobný tomu v Uherském Brodě, linková doprava elektrobusy v historickém centru města, pěší zóna v ulici Nádražní či centrální parkovací dům.

Prohlídkovou sezonu bunkru pod Sv. Antonínkem zahajoval obrněný transportér

Už třetí rok mají návštěvníci možnost prohlédnout si obnovený a zrekonstruovaný vojenský bunkr pod Svatým Antonínkem. Dílo turistického klubu z Ostrožské Lhoty se stalo obrovským tahákem nejen pro příznivce vojenské historie. Slavnostní zahájení turistické sezony a otevření bunkru pro letošní sezonu nedaleko známého poutního místa, se uskutečnilo v nedělním odpoledni.

Duklu srazil dvěma trefami Marek Havlík

V dalším existenčním zápase vyběhlo Slovácko v osvědčené a vítězné sestavě z minulého týdne. Oba ohrožené mančafty bodovaly v uplynulém kole naplno, podobné ambice měly i ve vzájemném souboji. Vítěz zápasu by se hodně přiblížil k ligové záchraně. Domácím se na pražskou Duklu daří, v posledních osmi zápasech neprohráli a byli aktivnější i devátém duelu.

Vítězem rybářských závodů se stal Radek Trnčák ze Zlechova

Patnáctý ročník rybářských závodů v atraktivní lokalitě, v revíru dvouhektarového slepého ramena Moravy s názvem Přední Kopaná v Kostelanech nad Moravou, si v sobotu od sedmi do 14 hodin náležitě užilo čtyřiadevadesát dospělých a sedm malých vyznavačů Petrova cechu-rybářů ze Slovácka, východní a jižní Moravy.

Vzhůru za záchranou. Slovácko chce proti Dukle zopakovat rok 2003

Čtrnáct a půl roku. Tak dlouho fotbalisté Slovácka v české nejvyšší soutěži čekají na výhru ve dvou po sobě jdoucích domácích zápasech. Naposledy celek z Uherského Hradiště stoprocentně uspěl na nově otevřeném stadionu Miroslava Valenty v říjnu 2003, kdy nejprve zdolal olomouckou Sigmu 3:2 a o týden později také Slovan Liberec 2:1.

Za Zlatou včelou do Uherského Hradiště

Sto třicet dětí z 18 včelařských kroužků mládeže Zlínského kraje si dá v sobotu dostaveníčko Základní škole Sportovní Uherské Hradiště.

Hitem u cestujících začíná být nákup jízdenek v infocentrech

Prodej jízdenek soukromých dopravců v infocentrech řady měst našeho regionu, to je služba, kterou využívá čím dál tím víc cestujících na Slovácku. Pozvolný nárůst zájmu o ni registrují v Uherském Hradišti, Starém Městě i v Uherském Brodě.

Hradiště obnaží unikátní barokní hradby ze 17. století

Nové turistické lákadlo, obnažené barokní hradby ze 17. století, bude brzy mít Uherské Hradiště. Z opevnění v délce asi 110 metrů navíc zmizí nadezdívka, která byla zbudována pravděpodobně při stavbě klubu kultury v osmdesátých letech minulého století.

Reklamní smog z centra úspěšně mizí, chválí si Hradiště

Pokyny pro umísťování reklam v centru Uherského Hradiště vedení města schválilo už v roce 2016.

Hradiště chce po kraji 12 milionů na provoz Slováckého divadla

Slovácké divadlo. Málokterá příspěvková organizace Uherského Hradiště se může pyšnit takovým renomé jaké si za třiasedmdesát let od svého založení získala tamní divadelní scéna.

Robinsonka Blanka Otrubová: V táboře se nám objevila jedovatá kobra

Asi dvě kolečka ananasu a syrové mořské ježky na osobu na den. To byla strava asi prvních pět dní Blanky Otrubové z Uherského Hradiště. Šestapadesátiletou podnikatelku mohou diváci vídat na televizních obrazovkách v reality show Robinsonův ostrov.

Jízdné zdarma pro seniory chtějí už i ve Strání

Cestování autobusem po obci je pro ni na denním pořádku. Jednasemdesátiletá Martina Starobová využívá služeb veřejné dopravy především kvůli návštěvám dcery, od níž se nedávno přestěhovala z Květné do Strání, ale i kvůli doktorovi či lékárně.

V Hradišti odhalili výstavu komunisty umučeného faráře

Píše se 28. leden roku 1950. Komunisté pomalu začínají s represemi v nedávno osvobozeném Československu. Jejich pozornost, především pozornost STB, se v ten den obrací k Josefu Toufarovi.

Na dobročinném bazaru utržili přes 12 tisíc. Částka pomůže handicapovaným

Pořídit si něco na sebe nebo do domácnosti a přitom pomoci potřebným, mohli návštěvníci Dobročinného bazárku Naděje, který se konal v pátek a sobotu, šestého a sedmého dubna, v prostorách uherskohradišťské jezuitské koleje.

Neprodávejte ubytovnu ve Staré Tenici, žádá Hradiště kraj

HLASUJTE V ANKETĚ / Sto osmdesát dva bytových jednotek, devět dvoujbuněk, Centrum Akropolis, zásobování vodou pro další čtyři panelové domy a 264 osob. Především jejich osud má nyní v rukou Zlínský kraj, který na sklonku minulého roku oznámil plány na prodej bytového domu čp. 1195 ve Staré Tenici.

Prohlídky Hradiště vyrazí po stopách krále i za architekturou

Projít si Uherské Hradiště a dovědět se o něm něco více nabízí tematické prohlídky města, které začnou v pátek 20. dubna.

Čarodějnice v kuchyni končí

ROZHOVOR / Komedie Čarodějnice v kuchyni přivádí na jeviště, respektive do televizního studia, dvě dámy v nejlepším věku, dvě skvělé kuchařky, sokyně v lásce a také slavné moderátorky oblíbených televizních kuchařských show, Isabelu Lomaxovou a Dolly Biddleovou.

Na Buchlově chtějí oživit hradní kapli

Oživit kapli se rozhodli pro nadcházející sezonu na hradě Buchlov. Návštěvníci tam nově od května najdou antependium svatého Petra (překrývá přední stranu oltáře).

Čtyřicáté sedmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Paní doktorka Dokoupilová odpovídala na dotazy o možnostech biologické léčby

Co je to biologická léčba? U kterých nemocí se biologická léčba využívá? Kde je biologická léčba poskytována?MUDr. Eva Dokoupilová, vedoucí lékařka a majitelka Centra dvojí specializace MEDICAL PLUS v Uherském Hradišti odpovídala na dotazy čtenářů v úterý 10. dubna od 15.00 hodin

Nemocnice mají strach z nové koncepce

O některá základní oddělení by mohly přijít jednotlivé nemocnice ve Zlínském kraji, včetně té uherskohradišťské, pokud by prošel návrh koncepce pro řízení nemocnic v letech 2018-2020.

Výstava na ZŠ UNESCO připomene události Číhošťského zázraku

Výstavu připomínající osobu římskokatolického faráře Josefa Toufara či okolnosti Číhošťského zázraku mohou od pondělí devátého dubna navštívit zájemci v prostorách uherskohradišťské Základní školy UNESCO.

Podpořte dobrou věc a přijďte na Dobročinný bazar

Vdechnout další život staršímu oblečení, hračkám, knihám, vybavení do domácnosti nebo tradičním slováckým předmětům nabídne v pátek a v sobotu Dobročinný bazárek Naděje.

Čtyřicáté šesté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Degustace tichých vín v Hradišti nabídne špičkové vzorky už počtvrté

ROZHOVOR / Už čtvrtý ročník exkluzivní degustace vín nazvané Tichá vína Reduta, se koná v sobotu 7. dubna od 17 hodin v uherskohradišťské Redutě. Na jaká tichá vína se letos můžeme těšit, nám prozradil hlavní organizátor akce, ředitel Klubu kultury v Uherském Hradišti Antonín Mach.

Miniveletrh Slovácka lákal na sirupy, pivo i trdelníky

Dát odpověď na otázku, na co se mohou těšit turisté regionu Slovácko v roce 2018, si dal za úkol už osmý roční Miniveletrhu cestovního ruchu Slovácka pořádaný ve čtvrtek 5. dubna v prostorách uherskohradišťské Reduty.

Akce U dá nahlédnout poprvé do interiéru kunovského „túčka“

Nedávno dosedlo teprve na své výstavní místo v expozici Leteckého muzea v Kunovicích a už jej čeká pořádný zápřah.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT