Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÉ HRADIŠTĚ

AKTUALIZOVÁNO

Staré Město: doprava kolabovala, stejné to nejspíš bude celý týden

Dlouhé fronty, naštvaní řidiči, autobusy zpožděné o čtyřicet minut, tak to od včerejšího rána vypadá na hlavním tahu ze Starého Města do Uherského Hradiště. Na vině je oprava vozovky na mostě přes řeku Moravu. Podle informací Slováckého deníku by stejná situace měla panovat celý týden, takže řidiči by si kromě povinné výbavy měli do aut přibalit i pořádnou dávku trpělivosti.

Sobotní večer se staroměstskými vinaři a jejich víny

/FOTOGALERIE/ Třetí ročník Staroměstského dne vína, který na sobotní večer připravil Klub přátel vína Staré Město, zaznamenal stejně jako v předcházejících dvou ročnících značný ohlas jak u odborné tak i laické veřejnosti.

Hodový program v Polešovicích sledovaly v dešti stovky diváků

FOTOGALERIE / Duchem slováckých hodů s právem se o prvním říjnovém víkendu nechali unášet v Polešovicích. O jejich hladký průběh se starali starší stárci Daniel Pestl s Terezou Habartovou, mladší stárci Jakub Vaculík s Janou Andrýskovou, kteří měli ke svým rukám ještě podstárky Jana Vaculíka s Annou Měšťánkovou a Jana Andrýska s Vendulou Hrabcovou.

Cyklostezky na Uherskohradišťsku uzavřelo 500 cyklistů a pěších

Bezmála 500 lidí přilákala první říjnová sobota, k uzavření sedmi cyklostezek a dvou pěších tras na Uherskohradišťsku. Na stezky se v dopoledním slunečném počasí vydali účastníci z celé České republiky a ze Slovenska.

AKTUALIZOVÁNO

Václav Moravec pro Deník: Fakulta žila sbírkou na žezlo

ROZHOVOR / Jedním z přítomných u lití fragmentů žezla Fakulty sociálních věd UK a zároveň také spoluiniciátor realizace jeho vzniku, byl televizní moderátor, redaktor a vysokoškolský pedagog Václav Moravec. Ten se o své dojmy podělil se čtenáři Deníku.

Sklepáci v hradišťské Hvězdě odpalovali jednu salvu smíchu za druhou

Přesně v den 50. výročí premiérového promítání v kině Hvězda v Uherském Hradišti přivítal v pátek 6. října večer jeho beznadějně zaplněný kinosál ansámbl legendárního pražského Divadla Sklep.

Výstavba ve Štěpnicích se odkládá. Firma má zrušené povolení

K zastavení výstavby bytových domů kvůli zrušení územního rozhodnutí došlo v Uherském Hradišti-Štěpnicích. V tamní lokalitě Zahrádky měly práce pokračovat II. etapou.

Nově narozená miminka na Slovácku - 40. týden 2017

HLASUJTE V ANKETĚ, FOTOGALERIE/ Díky vstřícnosti uherskohradišťské porodnice vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.

Odměny pro volební komisaře jsou již devět let stejné

HLASUJTE V ANKETĚ / Žádné volby by se neobešly bez volební komise. Stejně tak tomu bude při těch letošních, které se uskuteční 20. a 21. října.

Petra Staňková: Kde domov tvůj? Slovácké divadlo!

FOTOGALERIE / To je heslo, kterým divadelníci uherskohradišťské scény zvou k předplatnému na příští rok. Deník se rozhodl stejnou otázku položit hercům. Dnes na ni odpovídá Petra Staňková.

Dříve jsem pro film musel na vlak. Dnes dvě hodiny stahuji, říká promítač

Martin Pospíšil promítá filmy sedmadvacet let. Poprvé v Uherském Hradišti promítal jako student filmové školy. Od té doby pracoval ve čtyřech kinech. A zažil i změnu technologií.

Voda ve třinácté řadě i Filmovka. I takových bylo 50 let v kině Hvězda

První zvukový film Jazzový zpěvák měl premiéru v Los Angeles 6. října 1927. Přesně o čtyřicet let později bylo v Uherském Hradišti, posledním okresním městě tehdejšího Jihomoravského kraje, slavnostně otevřeno vůbec první širokoúhlé kino v tehdejším Československu kino Hvězda.

S nožem v ruce se vrhl na policistu, zachránila ho neprůstřelná vesta

„Někdo mi chodí po půdě, rozbíjí tam věci a křičí,“ toto oznámení přijala policie ve středu 4. října krátce po desáté hodině večer na tísňové lince. Na policii volal majitel rodinného domu v Hluku.

Na kole vinohrady Uherskohradišťska

V sobotu 7. 10. se budou již podvanácté uzavírat cyklistické stezky na Uherskohradišťsku. Tradiční akce bude probíhat od 8.30 do 10.00 na Masarykově náměstí, kdy probíhají registrace účastníků a starty jednotlivých tras, odpoledne pak akce pokračuje od 15.30 do 17.30 kulturním programem, ve kterém vystoupí FS Handrlák, CM Čarapa z Kunovic a mužský sbor Old Stars Hradišťan.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení