VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Lidovci na Slovácku zvítězili ve čtyřech ze sedmi měst

Veskrze vítězstvím pravostředých seskupení v čele s lidovci a porážkou levice skončily víkendové komunální volby na Slovácku. Alespoň v sedmi městech našeho okresu právě taková realita nastala.

Jasným vítězem voleb v Hradišti je ODS

Až do 22. hodiny museli v sobotu 6. října čekat obyvatelé Uherského Hradiště, než se dozvěděli definitivní výsledky komunálních voleb ve svém městě.

Chřibská třiatřicítka byla pro turisty pravým zážitkem

Slunce rozdalo v letošním jaru i létu mnoho hřejivých paprsků. Skoupé na ně nebylo ani o první říjnové sobotě, v den konání 46. ročníku Chřibské třiatřicítky.

Na kole vinohrady vystartovalo více než 700 cyklistů a pěších

FOTO, VIDEO / Více než 700 cykloturistů neodolalo o volební sobotě slunečnému počasí s teplotami kolem dvacítky a zapojilo se do 13. ročníku symbolického zavírání cyklostezek s názvem Na kole vinohrady.

Komunální volby na Velehradě. V poutní obci volí i obyvatelé Vincentina

REPORTÁŽ / Je 13 hodin čtyřicet minut prvního říjnového pátku roku 2018. Na schodech před obřadní místností Obecního úřadu Velehrad, která se na 14 hodin promění v místnost volební, postává skupina velehradských voličů.

Kateřina Kňourková patří k těm, kteří přišli k volbám poprvé v životě

Sympatická studentka Obchodní akademie v Uherském Hradišti Kateřina Kňourková z Tupes dovršila v únoru 18 let. Jen o měsíc ji utekla možnost zúčastnit se voleb prezidenta republiky.

AKTUALIZOVÁNO

Hamé se spojuje s Vitanou. Koho propustí a kdo zůstane?

Jako blesk z čistého nebe zapůsobila v Kunovicích zpráva o tom, že podniky Hamé a Vitana mají svým propojením vytvořit jednu potravinářskou společnost v České republice a na Slovensku.

Baťův kanál má za sebou úspěšnou sezónu s rekordním počtem lodí

Vzrůstající nárůst zájmu o lodní dopravu hlásí Povodí Moravy. Oproti předchozímu roku to v součtu dělá celkem 3 526 lodí, které se v průměru proplavily každou plavební komorou.

Ranní nehoda způsobila několika hodinovou dopravní zácpu v Hradišti i okolí

Zatím z neznámých důvodů vjel chvíli před půl šestou jednašedesátiletý muž řídící Škodu Octavii do protisměru. Stalo se tak ve středu 3. října na obchvatu I/50 u Starého Města.

Svoz exponátů? Podle tras na mapě

Svérázným způsobem si Marie Martykánová v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti připravuje svoz exponátů na výstavu s názvem O čem si rozpráva Česko, Slovensko, Morava, jejíž vernisáž tam chystají 25. října.

Zloděj využil příležitosti a okradl telefonující seniorku

Devětašedesátiletá žena, která v pátek 28. září v šest hodin odpoledne odstavila své kolo spolu s nákupní taškou, se stala obětí krádeže.

Nablýskané staré krásné stroje zamířily na Velehrad a Salaš

Majitelé téměř padesáti historických automobilů a motocyklů se o poslední zářijové neděli zúčastnili takzvané Cílové jízdy Slováckého Veteran Car Clubu Uherské Hradiště.

Nebezpečné místo u Starých Hutí skončilo v celostátním žebříčku druhé

V nepopulárním žebříčku nejrizikovějších míst v České republice se stala zatáčka na silnici I/50 v buchlovských kopcích. V katastru Starých Hutí poblíž Uherského Hradiště se v období let 2015-2017 stalo celkem 13 nehod, při kterých jeden člověk zemřel a čtyři lidé se těžce zranili.

Dopravní kolapsy má vyřešit nová křižovatka na obchvatu

Světlo na konci tunelu, i tak lze s trochou nadsázky definovat ve čtvrtek 26. září podepsané memorandum, jehož cílem je zlepšit kritickou dopravní situaci mezi Uherským Hradištěm a Kunovicemi.

Slovácké hody v Tupesích v historických i novodobých fotografiích

Cimbálová muzika Džbánek, mužský pěvecký sbor Tupešané, slovo starosty obce Oldřicha Vávry a ženský sbor Tupeské parádnice, se v neděli postarali v Muzeu keramiky Tupesy o důstojný start výstavy s názvem Slovácké hody s právem ve fotografiích.

Boršickým „šlapačkám“ hroznů zábly nožky. Zahřívaly se tancem v kádi i štamprlou

Přímo s láskou k vínu se v sobotu 29. září pustila mladá děvčata do drcení bobulí vinné révy, neboť chladné ovzduší a studený severák zrovna nepřál tradičnímu rituálu, který letos po čtvrté uspořádal penzion Dvůr pod Starýma horama v Boršicích v zastoupení majitele Petra Gottwalda.

Michalské hody s právem ve Starém Městě byly opět se vší parádou

Ve velkolepém stylu se rozhodli pojat Michalské slavnosti a hody s právem ve Starém Městě. Že se budou hody konat, oznámila městská rada občanům s dostatečným předstihem.

Mykologové pozvali veřejnost na dvanáctý ročník výstavy hub

Lesy kolem Salaše jsou proslulé bohatstvím hub. Rok co rok se do nich v čase houbových žní sjíždějí lidé z různých koutů Zlínského kraje. Jinak tomu není od poloviny letošního září, kdy začala ta pravá houbařská sezona.

Nový zvon na opravené kapličce mlčí. Není zvoníků

Kaplička Panny Marie ve Starých Hutích, jejíž vznik se datuje do poloviny 19. století, září po rekonstrukci novotou. V Den české státnosti požehnal omlazené kapličce P. Vladimír Jesenský, duchovní správce koryčanské farnosti.

Na kole vinohrady Uherskohradišťska pojedou už potřinácté

Ať jste již milovníky vína, příznivci cyklistiky, nebo hledáte způsob, jak využít svého sobotního volného času, můžete se zúčastnit každoročního tzv. zavírání cyklostezek v Uherském Hradišti a okolí.

AKTUALIZOVÁNO

Rochus zaplnil Festival chutí a vůní. Dorazily stovky lidí

FOTOGALERIE / Zastavit čas a projít se krásami minulosti umí Hradišťský skanzen Rochus jako mávnutím kouzelného proutku.

Absolventům Cambridgeských zkoušek potřásl pravicí i Václav Klaus mladší

Základní škola UNESCO se řadí svou charakteristikou výuky mezi exkluzivní vzdělávací instituce s rozšířeným vzděláváním v oblasti cizích jazyků. A protože svou snahu zacílila na posílení kvality výuky, podařilo se jí po tříleté kandidatuře do prestižního mezinárodního programu Cambridge English Schools stát se jeho součástí.

V hradišťské nemocnici vybudovali potrubní poštu za 10 milionů korun

Za více než 10 milionů korun milionu korun vybudovali v Uherskohradišťské nemocnici 1300 metrů dlouhý systém potrubní pošty, jenž má mezi čtyřmi budovami dopravovat rychlostí až pět metrů za vteřinu vzorky biologického materiálu, mířící k vyšetření do laboratoří.

Opravená ZUŠka v Hradišti otevřela, podívejte se dovnitř

FOTOGALERIE / Na svém místě stojí už od roku 1890 a své první umělecké krůčky v ní děti absolvovaly už v roce 1939. Poslední rok a čtvrt však byl pro budovu čp. 125 na uherskohradišťském Mariánském náměstí klíčový.

Gymnázium Uherské Hradiště otevřelo nové laboratoře

S otevřením čtyř zrekonstruovaných laboratoří byl na Gymnáziu Uherské Hradiště spojen začátek nového školního roku. V moderní a plně vybavené prostory se proměnily přes 30 let staré posluchárny.

Ital se po devatenácti letech slibů oblekl v Hradišti do buchlovického kroje

Z údivu nemohli vyjít v sobotu 8. září hosté hotelu Maxi v Uherském Hradišti. Jeho osmašedesátiletý provozovatel italského původu Claudio Rossi je totiž nečekaně vítal v buchlovickém kroji.

Vinotéka u Búdy

Sobotní odpolední folklorní pořad Slováckých slavností vína a otevřených památek u Slovácké búdy ve Smetanových sadech byl vždy chápán jako jakýsi stěžejní folklorní program slavností, pochopitelně námětově zaměřený na víno a tematiku související.

Davy návštěvníků v Hradišti bavilo pět tisíc krojovaných

Svátek folkloru, kulturního dědictví, ale především dobré zábavy, jídla a pití otevřel už po šestnácté brány Uherského Hradiště desetitisícům návštěvníků.

Putování Vinohradskou přivábilo davy muzikantů i diváků

Osm otevřených sklepů, dvaadvacet stanovišť, dvanáct cimbálových muzik a nespočet vín, burčáků a slováckých specialit.

Žmolkovici, ale i chleba s povidly nabízel v Hradišti mikroregion Bílé Karpaty

Bohatý kulturní program i pochutiny a tradiční nápoje z jednotlivých vesnic, tím se tradičně prezentoval na 16. ročníku Slováckých slavností vína a otevřených památek mikroregion Východní Slovácko.

Východní Slovácko v Hradišti obsadilo Mariánské náměstí. Potřetí za sebou

Slatina ze Suché Loze, medovina z Nivnice a slivovice z každé obce mikroregionu Východní Slovácko.

Slovácký expres v Kunovicích usmrtil mladého muže

Smrt pod koly rychlíku Českých drah Rx 892, takzvaného Slováckého expresu, číhala na mladíka v Kunovicích.

Nádvoří bývalé věznice hostilo bohoslužbu pěti církví

Připojit se k bohoslužbě a uctít tak památku obětí totalitních režimů mohli návštěvníci Slováckých slavností vína a otevřených památek na nádvoří bývalé věznice v Uherském Hradišti. V těsné blízkosti míst, kde v padesátých letech stálo popraviště, kázala šestice představitelů pěti křesťanských církví.

Mikroregiony provoněly Hradiště kulinářskými specialitami

Fronta na drslavskou domácí zabijačku, věčně rozebraný mařacký chleba se sádlem a hektolitry protočeného jarošovského piva. Mimo celodenní zpívání a tančení nabídly mikroregiony Slováckých slavností vína a otevřených památek také ochutnat něco ze svého kulinářského umění.

Hradiště přivítalo dvoukilometrový průvod krojovaných

/VELKÁ FOTOGALERIE/ Téměř dva tisíce metrů, zhruba pět tisíc hlav, devět mikroregionů a celkově čtyřiasedmdesát obcí včetně hostů ze slovenské Bošáči či Kaňovic. Tak vypadalo sobotní ráno na Masarykově náměstí, kde se v tradičním programu Slováckých slavností vína a otevřených památek prezentovali folklorní soubory a sbory ve slavnostním průvodu.

VIDEO: Do Hradiště na slavnosti přijela i dvaašedesátiletá Rosnička

Až z Napajedel přicestoval v sobotu ráno na vlakové nádraží do Uherského Hradiště šestiletý Matyáš Hrabalík, aby mohl spatřit příjezd historického vlaku s parní lokomotivou Rosnička.

AKTUALIZUJEME

Průvod tisíců krojovaných vyráží do centra Uherského Hradiště

Už od rozednění je dnes v sobotu 8. září u vstupu do Vinohradské ulice v Uherském Hraditi pořádně živo.

Slavnosti vína zahájila Harafica s hosty

Nenajdete větší a lepší festival folkloru a vína na Slovácku, v České republice ani v Evropě. Na tom se shodli čestní hosté, kteří vystoupili na novém pódiu na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, když slavnostně zahajovali letos už šestnáctý ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek.

Jiřímu Pavlicovi v neděli slavnostně předají cenu Osobnost Moravy 2017

Umělecký vedoucí Hradišťanu, muzikant a hudební skladatel Jiří Pavlica, obdrží při svém letošním vystoupení na Slováckých slavnostech vína a otevřených památek cenu Osobnost Moravy 2017, jejímž vítězem se stal.

Sáčky ze záclon či povoskované ubrousky. Zero waste styl pronikl i na Slovácko

Odpadu kolem nás je čím dál více. Plastové sáčky, pet láhve i krabičky, vše jen na jedno použití. I u nás ale začíná fungovat životní styl, jehož cílem je co nejvíce zredukovat používání těchto umělých a přírodu zatěžujících odpadů.

Na Slavnosti vína do Hradiště vás přiveze Rosnička

V sobotu 8. září nabídnou České dráhy zájemcům zážitkovou jízdu parním vlakem Rosnička směřujícím na Slovácké slavnosti vína a otevřených památek.

Slavnosti bez deště? Tajné přání všech

Šestnáctý ročník Slováckých slavností vína a otevřených památek v Uherském Hradišti je z mého pohledu akcí neskutečnou už tím, pokolikáté v řadě zaplaví město na jeden víkend vlna desetitisíců lidí.

Výročí oslaví Blatnička na Slavnostech vína

Také Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti letos oslaví sté výročí vzniku Československa. Bývalá republika však není jediná, která v tomto roce dovršila jubilea.

Slavnosti zahájí Harafica a členové orchestru Zlaté husle

Slavnostní zahájení, které odstartuje Slovácké slavnosti vína a otevřených památek dnes na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti se bude konat za účasti cimbálové muziky Harafica a jejich slovenských hostů, členů orchestru Zlaté husle a ženského tria Krajka.

Případ loupeže ve zlatnictví: slovo dostal odorolog, přijde i antropolog

Mnozí svědci přepadení zlatnictví v Hradební ulici v Uherském Hradišti 8. září 2015 jej mají ještě v živé paměti. Řinkot padajícího skla z vitrín, kde byly naskládané šperky, křik prodavačky, střelba, panika.

Radnice v Kunovicích žádá po zemědělcích, aby učinili opatření proti povodním

„Když se ráno vzbudím a zjistím, že venku pršelo, mám hrůzu z toho, co budeme muset zase uklízet,“ popisuje své pocity Alena Bočková, ředitelka mateřské školy v Kunovicích. Právě tam totiž počítali největší škody v souvislosti s takzvanými bleskovými povodněmi na začátku letošních prázdnin.

VIDEO: Slovácké divadlo rozjelo novou sezónu

Slovácké divadlo už na konci srpna odstartovalo novou sezónu, v pořadí už třiasedmdesátou. Oficiálně nový divadelní rok herci slavnostně zahájili včera komedií Falešné našeptávání a dnes pokračují dál.

Vzniká Muzeum Jarošovského pivovaru

Už pouze několik dnů zbývá do konce výstavy Pivo a tabáček v hlavní budově Slováckého muzea ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti.

AKTUALIZOVÁNO

Hudba, tanec, víno i zpěv. Hradiště čeká náročný víkend

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou akcí, která každoročně přiláká do Uherského Hradiště desítky tisíc návštěvníků lačnících po dobrém burčáku, víně a bohatém kulturním vyžití. Stovky účinkujících v desítkách kulturních pořadů jsou i letos zárukou, že se příchozí mají na co těšit.

Staré dožínkové obyčeje si připomenuli při dožaté v Jalubí

Jalubské dožínky nebyly v neděli odpoledne jen ukončením sklizně zlatého obilí kombajny v lánech zemědělských podniků nebo kosami na záhumencích, ale také ukázkou starých dožínkových obyčejů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT