VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Burza krojů nabídla vzácné skvosty lidových oděvů

Na tržiště s kroji a krojovými součástkami pro milovníky folkloru se proměnilo v sobotu kulturní zařízení Pálenice v Kunovicích. Rodinná firma Antik&Starožitonosti, kroje Staré Město tam uspořádal třetí ročník burzy krojů a součástek k nim ze Slovácka, Horňácka, Kyjova a okolí.

Z Velehradu podvacáté na kolech i pěšky za krásami Chřibů

Vyjet si na bicyklu nebo vyšlápnout si pěšky do Chřibů, a přitom ještě poznávat krásy jejich přírody a pamětihodnosti v nich, to bylo v sobotu cílem 20. ročníku Velehradského přechodu a cyklopřejezdu chřibského pohoří.

Hradišťská férová snídaně byla v zahradě Lišky Bystroušky

Dům dětí a mládeže Uherské Hradiště Šikula se v sobotu opět zapojil do celorepublikové akce s názvem Férová snídaně, která se každoročně koná v rámci oslavy Světového dne pro fair trade. Celorepublikový piknikový happening je pořádán na podporu pěstitelů v zemích Afriky, Asie a Latinské Ameriky.

Do práce i do školy se bude v kraji cestovat lépe

Méně nervů kvůli přesedání a více pohodlí. Cestující vlakem či autobusem si polepší. Kraj totiž hodlá investovat do posílení veřejné dopravy. Díky tomu lidé získají lepší spojení s městy v kraji. To má motivovat k většímu využití hromadné dopravy. Jedním z těch, kteří cestují do zaměstnání pravidelně převážně vlakem ze Starého Města do Otrokovic a zpátky je Antonín Oliva.

Kouzla a triky světových kouzelníků očarovaly náměstí v Uherském Hradišti

Úderem desáté hodiny dopolední vypukl v pátek 11. května v Uherském Hradišti sedmý ročník mezinárodního festivalu moderní magie Magic festival. Jako první mohly kouzla v rámci dopoledního programu obdivovat děti ze základních a mateřských škol.

Babicko: zákaz napouštění bazénů, zalévání zahrad a mytí aut pitnou vodou

S účinností od 1. února letošního roku došlo ke změně názvu společnosti Sdružení obcí pro výstavbu skupinového vodovodu v oblasti „Babicko“.

Nájemníci slaví pět let na jevišti Slováckého divadla

ROZHOVOR / Brilantní komedie plná omylů a záměn vypráví trochu ztřeštěnou anekdotu, na jejímž počátku přijde hlavní hrdina jménem Erik Swan na vychytralý způsob, jak pohodlně žít z podvodně získaných sociálních dávek. Dlouho mu všechno skvěle vychází, leč jednoho dne se mu situace vymkne z rukou.

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Boršic u Blatnice

V tištěném Slováckém deníku bude v pátek 11. května března další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

Slovácké divadlo dnes hostí 4. ročník kabelkového veletrhu

Stovky kabelek rozličných barev i velikostí z různých koutů Slovácka. Takový výběr budou mít návštěvníci na čtvrtém ročníku kabelkového veletrhu, který se uskuteční v pondělí 14. května mezi 15. a 18. hodinou ve foyer Slováckého divadla v Uherském Hradišti.

Na jízdě králů v Kunovicích předají Kolumbovi rytíři kalich tamnímu kostelu

Předání kalichu římskokatolickým bratrstvem Kolumbovi rytíři, vzpomínka na pamětníka jízdy králů Juru Trubáka, formanská jízda se zápřahem z Polska či soubory z Maďarska.

Važme si vody

Akutní nedostatek vláhy se začal projevovat také u nás Slovácku.

Extrémní biker Jan Kopka: Aljaška vás převrátí naruby

ROZHOVOR / „Na Aljašce každý pozná sám sebe. Můžete ji milovat, nebo nenávidět, a já ji mám moc rád. Kdyby při tom závodě někomu přeskočilo, vůbec bych se nedivil. Je drsná a krásná, ale vychovává drsné a krásné lidi.“

Kuličkiádu uspořádali v Buchlovicích na náměstí

V oázu klidu a her se o úterním státním svátku odpoledne proměnilo náměstí Svobody v Buchlovicích. Úderem 14. hodiny začal na jeho asfaltové ploše 4. ročník kreativního zápolení s barevnými křídami, do něhož se zapojil rekordní počet čtyřiadvaceti rodinných týmů, složených ze zástupců minimálně dvou generací.

Vydařený den otevřených dveří v tupeské základní škole

Každý chodil do školy, ale ne každý, se do školy rád vrací. Přesto se to v Základní a mateřské škole Tupesy rok co rok pokoušejí změnit. Letos ten správný čas nastal o první květnové neděli, kdy byly pro veřejnost dveře školy otevřené dokořán.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT