Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Kino Hvězda nechá návštěvníky nahlédnout za promítací plátno

Nahlédnout za plátno či do promítací kabiny budou moct v sobotu 9. a v neděli 10. září návštěvníci kina Hvězda v Uherském Hradišti.

Ludmila Tarcalová: O účesech se toho moc neví

Etnografka Ludmila Tarcalová připravila společně s Martou Kondrovou i pro letošní Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti program o krojích a zvycích. Uskuteční se v neděli 10. září od 13.30 hodin na Kolejním nádvoří. Tentokrát se zaměří na ženské účesy a obřadní úpravu hlavy.

Staroměstští slavnostně otevřeli novou budovu „zušky“

Nová základní umělecká škola (ZUŠ, zuška) ve staroměstské Rostislavově ulici, v níž se bude od letošního září učit ve čtyřech oborech na 450 žáků, byla slavnostně otevřena v neděli odpoledne, a to v rámci Dne Starého Města.

Pepa Vojtek s Yvettou Blanarovičovou rozvlnili zmoklé náměstí v Hradišti

VIDEO / Hallelujah Leonarda Cohena, Titanic od Celine Dion, Princův hit Purple rain nebo nejznámější song z muzikálu Fantom opery v podání frontmana Kabátů Pepy Vojtka a Yvetty Blanarovičové, si o prvním zářijovém pátečním večeru užívaly na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti stovky příchozích.

FOTO, VIDEO: V místě, kde svatí shlížejí na Hradiště

„Jedna dvacet, dvaadvacet, třiadvacet,“ počítám v duchu každý stupeň celkem sedmnácti žebříků, po kterých stoupám až na vrchol. „Třiašedesát, čtyřiašedesát,“ pokračuji po další pěti minutách navzdory faktu, že každé patro lešení má stejnou výšku, a že každý žebřík má stejně příček.

Jednosměrka naštvala Hradišťany, posbírali podpisy za její otočení

Dlouhá léta žádali město, aby něco udělalo s dopravní situací v jejich ulici, po které si to dennodenně zkracují desítky řidičů jedoucích z Mařatic a sídliště Východ směrem na Jarošov.

Hradiště opravilo kašnu i někdejší sídlo gestapa

Náročná rekonstrukce kašny na Masarykově náměstí či nákladná oprava památkové budovy Speciální školy na Palackého náměstí, to jsou dvě ze čtyř investičních akcí, které právě skončily v Uherském Hradiště. Město přišly na více než jedenáct milionů korun.

Vnitřní areál aquaparku v Hradišti bude týden uzavřený. Od pondělí

Na odstávku vnitřního areálu Aquaparku Uherské Hradiště se musí od pondělí 4. září připravit všichni jeho návštěvníci.

Vinohradská ulice láká na osm vinných sklepů, včetně toho z roku 1739

Putování Vinohradskou ulicí je jedním z hlavních lákadel Slováckých slavností vína a otevřených památek v Uherském Hradišti. Brány „zlaté uličky“ se letos otevřou v sobotu 9. září ve 14 hodin.

Slovácké divadlo uvede adaptaci knihy Fedora Gála Přes ploty

Unikátní novinku začíná připravovat Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Jde o jevištní adaptaci knihy Fedora Gála a anonyma Matěje Přes ploty.

Zámeckým parkem doprovázela děti královna Koloběžka první

Zážitkové putování zámeckou zahradou všemi smysly spojené s proměnami dětí v princezny, prince a rytíře, to už popáté zažívali rodiče se svými ratolestmi v buchlovickém parku o poslední srpnové neděli. Od akce s názvem Procházka zámeckým parkem, jejímž pořadatelem byl dětský folklorní soubor Buchlovjánek, je neodradila ani zakaboněná obloha, z níž začaly padat dešťové kapky pár minut před zahájením procházky.

Hradišťská knihovna je ve finále soutěže Městská knihovna roku

Do finále soutěže Městská knihovna roku 2017 postoupila suverénně Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana z Uherského Hradiště, když na celé čáře vyhrála základní kolo.

Úředníci z Hradiště dostanou elektromobil

Nový elektromobil budou moci od příštího roku využít úředníci z Uherského Hradiště. Auto na elektrický pohon by mělo na jedno dobití překonat vzdálenost až 200 kilometrů.

Vězni pomůžou Hradišti obecně prospěšnými pracemi

Díky spolupráci s Probační a mediační službou zaměstná město Uherské Hradiště odsouzence k veřejně prospěšným pracím. „Zatím nevíme, kolik jich dostaneme k dispozici. Mělo by to ale být ještě letos,“ řekl starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení