VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Uherské Hradiště je město v kouzelném vinařském kraji na Slovácku. Můžeme zde navštívit archeologické památky z nejstarší historie naší vlasti - z Velké Moravy. Vodní cesta Baťův kanál, kterou zde můžete absolvovat, je oblíbenou turistickou atrakcí s řadou významných technických památek. Ve středu města se nalézají domy z 16. století.

Na Modré se zabydlují šlechtění pratuři, předci domácího skotu

O něco živěji je od úterního večera v areálu Archeoskanzenu a Živé vody na Modré. Pro širokou veřejnost tam přibyla další atrakce.

Raritou degustace slivovic ve Starém Městě byla chilli pálenka

Krátce po páteční 18. hodině zasedlo ve společenském a kulturním centru Staré Město 102 degustátorů a degustátorek, aby rzhodli, který z vystavovatelů 719 vzorků pálenek, z nichž 385 bylo z modrého ovoce, zbytek z meruněk, hrušek, jablek a letního ovoce, si 3. března odnese z XVIII. ročníku koštu slivovic Putovní staroměstskou flašu. 

Ceny ankety Největší z pierotů 2017 vytvořila Jana Horáková

ROZHOVOR / Slovácké divadlo a Slovácké noviny k sobě v minulosti vždy měly blízko. Jedním z důkazů byla i skutečnost, že koncem roku 1995 tehdejší šéfredaktor Jiří Jilík inicioval anketu „Největší z pierotů" (se svolením autora stejnojmenného románu Františka Kožíka), která z pohledu odborné poroty oceňovala umělecké počiny Slováckého divadla vždy za uplynulý rok.

O ceny se letos bude ucházet šest inscenací

Celkem šest inscenací se letos bude ucházet o divácké ceny Slovácký Oskar a ceny odborné kritiky Největší z pierotů. Ty budou předány už zítra, v sobotu 17. února, na Plese Slováckého divadla a Ray Service, který se uskuteční v uherskohradišťském Klubu kultury.

V hradišťské věznici počítají se čtyřmi institucemi

Muzeum totality, okresní soud, Okresní státní zastupitelství a Probační a mediační služba. Studie zabývající se využitím prostor bývalé věznice v Uherském Hradišti preferuje právě tuto variantu jejího obsazení mezi dalšími deseti.

Martin Vrtáček: Kde domov tvůj? Slovácké divadlo!

FOTOGALERIE / To je heslo, kterým divadelníci uherskohradišťské scény zvou k předplatnému na příští rok. Deník se rozhodl stejnou otázku položit hercům. Dnes na ni odpovídá Martin Vrtáček.

AKTUALIZOVÁNO

Hákové kříže mladík namaloval na mateřskou školu v opilosti

Do loňských Vánoc zbývalo jen pár dnů, když se ke zděšení obyvatel Ostrožské Lhoty na tamní mateřské škole a na sousední budově objevily hákové kříže.

Třicáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku

Opravy školky v Sadech se asi zdrží, přístavba by stínila elektrárně

„Zanedlouho nám měli začít opravovat školku, která je v dezolátním stavu. Soused si ale na něco stěžoval, takže kdo ví, kdy se rekonstrukce uskuteční,“ posteskla si jedna z maminek, jejíž dítě navštěvuje Mateřskou školu v Sadech.

Hlasujte pro muzeum roku, čas máte do dubna

Ještě více než měsíc mohou zájemci podpořit své oblíbené muzeum v jedné z kategorií národní soutěže Gloria musaealis.

Slovácké divadlo začalo připravovat dvě novinky

Dvě novinky, adaptaci slavného románu Karolíny Světlé Kříž u potoka a původní autorskou koláž Kdy bude po válce Zoji Mikotové a Ivy Šulajové, začalo v těchto dnech připravovat Slovácké divadlo.

Košt vína v Kudlovicích nesl označení Valentýnský

Vyznavačům výstav lahodných vinných moků se letos jako první ve slováckém regionu otevřely v sobotu hodinu po poledni dveře od kulturního domu v Kudlovicích.

Deník, posel lásky. Podívejte se na ta vyznání

K dnešnímu svátku zamilovaných vybídl Deník své čtenáře, aby vyjádřili své city přes naše noviny. Sešly se desítky přáníček a my vám je nyní nabízíme k přečtění, zamyšlení, pousmání nebo také k inspiraci.

Kvůli rozoraným cestám v Podolí podají trestní oznámení

Není tomu dlouho, co v Podolí utichly protesty kvůli sesazení starostky Jany Rýpalové, která je v současnosti díky předčasným volbám znovu v čele obce, a tamní zastupitelé musejí opět hledat pomoc u policie. Problémy tentokrát obci způsobili neopatrní zemědělci, kteří svým hospodařením rozorali na čtyři hektary polních cest v katastru Podolí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT