Tou byla Ochutnávka sezóny 2015/16 hudebního uskupení Umíme Hrát, za kterým stojí houslista Jiří Pospíchal. „Moc jsem se na dnešní večer těšil. A jsem velice rád, že nás přivítalo takové přívětivé počasí," přivítal posluchače po úvodní skladbě sám Jiří Pospíchal.

Posluchači se mohli seznámit s výběrem ukázek z připravovaného repertoáru zmíněného spolku pro nadcházející sezónu 2015/2016. O přízeň návštěvníků se ucházel také Slovácký komorní orchestr, který představil část Dvořákovy světoznámé Serenády E dur. Řadu P.U.N.K. aneb Pořádné Umění nemůžeš krotit, pro změnu ztvárnili herci Slováckého divadla Anna Pospíchalová a David Macháček, a to ve spojení s verši Michala Stránského.

Ani v letošním roce nebyli diváci ošizeni o balet. Ten ztvárnila také Jarmila Krystoňová, dlouholetá sólistka brněnského baletu, která se v kině Hvězda proměnila ve švestkovou vílu a zatančila květinový valčík ze slavného Čajkovského baletu Louskáček. Punc jednotlivým vystoupením pátečního večera dodalo především místo jejich konání, kterým byla po loňské premiéře opět kupule na střeše kina.