Ve Vlčnově prezentuje dvacítku obrazů, které tvořila různými technikami, jako je akryl na plátně, korálky a taky umělohmotné špóny, které vypadají jako kokos. Maluje to, co ji právě napadne. Její předkové pochází z Ghany a Jižní Afriky, ona ale vyrostla na jižní Moravě.

„Ráda pobývám ve zdejších vinohradech na pomezí Havřic a Vlčnova. Sama sebe považuji za Jihomoravanku, i když mám exotický původ,“ prozradila na sebe nadaná výtvarnice, která se vdala za rodilého Vlčnovjana.

Natálie podle svých slov maluje od té doby, kdy poprvé dostala tužku do ruky. Od dětství ji tato činnost ohromně bavila, proto ji prababička ve čtyřech letech vodila každý týden do Lidové školy umění v Uherském Brodě, kde dostala první odborné základy.

„Dalším krokem byla léta strávená na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti. Poté jsem ve studiu pokračovala na vysoké škole v Ostravě. Protože se mi zdálo, že malovat pořád neumím, nastoupila jsem ještě na fakultu výtvarných umění do Brna, kde jsem studovala až do května letošního roku,“ vyjmenovává Knotková. Školy jí toho daly hodně, hlavně přátele a zajímavé osobnosti, které měla možnost potkat. Malovat se však prý pořád ještě učí.

Ve vlčnovské galerii se rozhodla prezentovat své diplomové práce – ghanský cyklus a obrazy krojovaných a vlčnovských búd. Celá výstava nese název Cesta československo-ghanského přátelství a opravdu vyjadřuje přátelské vztahy, které tenkrát vlčnovské JZD s Ghanou navázalo. Obrazy, které Natálie předvádí, ukazují některé paradoxy, které v Ghaně potkala.

„K vidění je například holčička, která si pouští místo draka igelitový sáček, bujaré oslavy padesáti let nezávislosti státu, moje sestra studující v horách na internátní škole nebo růžový pomník jako téměř jediná stavba ve městě,“ prozrazuje malířka s tím, že každý obraz odkrývá ji samotnou s jejími názory a pocity.

Ze svého rodiště si Natálie přivezla také zkušenost s místní svatbou, na kterou byla pozvaná. Tvrdí, že se v Ghaně sňatky odehrávají v kostele, protože tamní lidé jsou velmi nábožensky založení. Při odhalování závoje nevěsty a prvním polibku to v kostele doslova vře a lidé dokola pískají a tleskají.

„Po obřadu se vyjde ven z kostela a nevěsta v krásných bílých šatech šlape po hliněné cestě, kde necelý metr od ní teče stoka s odpadky a splašky, a kolem se naklánějí až k spadnutí zašlé a oprýskané chatrče,“ poznamenala Knotková s tím, že v Ghaně je jiný svět, který si Evropané neumí představit. Ghana je podle ní velmi mírumilovná a lidé tam žijí v obrovské bídě. Natálie je v Čechách spokojená, jenom na zimu by si přála každý rok odcestovat do Afriky za teplem. Cestu tam za svou sestrou plánuje na konci listopadu.