Na pěti stech metrech čtverečních výstavní a prodejní plochy se mohl kochat krásou adventních a vánočních dekorací převážně v bílé, stříbrno bílé a zlato bílé barvy, které vytvořily dovedné ruce aranžérek Hany Durnové, Heleny Menyhartové a Petra Kovalčíka, majitele jalubského zahradnictví. Vedle velké radosti z tvoření vyzařovaly všechny vystavené věci nesmírnou trpělivostí, bez které se snaha o krásu neobejde.

„Každý rok usilujeme o to, aby byla v expozici originální adventní a vánoční výzdoba. Protože letos jsme prostory expozice proti předcházejícím ročníkům výrazně rozšířili, začali jsme s přípravou výstavy už v polovině září," informoval Petr Kovalčík.

Snad žádný z návštěvníků expozice neminul retro kuchyň s vonícím lineckým těstem, moderní místnost s krbem a bílým vánočním stromkem. Děs a hrůza jímala zejména malé děti v pekle, kde dva čerti přiváděli v kotle k varu vodu. Tu a tam byl slyšet křik těch nejmenších dětí, jindy zase smích odrostlejších kluků. „Někteří rodiče dokonce svým méně poslušným ratolestem slibují, že když se nepolepší, přivedou je zase k těm našim čertiskům," řekla usmívající se polešovická aranžérka Hana Durnová.

Ta se s Helenou Menyhartovou a Petrem Kovalčíkem vrhla do složité výroby adventních a vánočních dekorací krátce poté, co společně dokončili dušičkové vazby. „V případě, že máte chuť si vyzdobit váš byt nebo dům netradiční vánoční dekorací, přijďte se na naši výstavu podívat. I když si koupíte jen nějakou drobnost, určitě si odnesete domů inspiraci, pro vlastní tvorbu k Vánocům," zve na výstavu jménem tvůrčího kolektivu Petr Kovalčík.

Vzhledem k tomu, že výstava potrvá do 18. prosince a Vánoce už klepou na dveře, nastane od 10. prosince prodej vánočních stromků. K mání budou do čtrnácti dnů také vánoční vazby a dekorativní předměty na hroby zemřelých.

„Zatím jsme si nenechali ujít ani jeden ročník vánoční výstavy v Jalubí. Dekorace jsou tu úžasné a obdivujeme ty zbrusu nové tvůrčí nápady kolektivu, který je každý rok vytvoří," řekli své dojmy Jana a Karel Křístkovi.