Od soboty 11. dubna po následující tři dny tam budou moct návštěvníci zhlédnout výstavu 30 krojovaných figurín rozdělených do sedmi skupin podle jednotlivých svátečních velikonočních dnů.

Ztvárnění se tak dočká Smrtná neděle, svatý týden i Velikonoční pondělí. „Touto cestou bychom rádi ukázali, jak se lidé v těchto dnech oblékali, a připomněli i to, že na každou sváteční příležitost měli jiný oděv,“ přiblížila etnografka Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici Markéta Mikulčíková. Dodala, že vystavené kroje reprezentují oblast Uherskobrodska, Uherskohradišťska a Kyjovska. Kroje z oblasti Salaše a Tupes (na snímku), které se stanou součástí největší „scény“ představující Velikonoční pondělí neboli šlahačku. Na výstavu je zapůjčila Anna Heliová ze Salaše.

Ke svátkům jara patří také kraslice. Celkem sedm stovek jich bude k vidění v západní baště hradu, kde bude také příležitost vyzkoušet si vlastnoručně jejich zdobení. Přístup do obou expozic bude možný každý den mezi 9. a 16. hodinou až do pondělí 13. dubna.