To všechno okouzlí až do Velikonoc návštěvníky, kteří si prvním poschodí obchodního domu v Jalubí nenechají ujít osmý ročník jarní a velikonoční prodejní výstavy, pořádané majitel jalubského zahradnictví Petrem Kovalčíkem.

„Už v čase vánoční výstavy v loňském roce jsem přemýšlela, jak pestrou a neotřelou paletu by měla mít ta letošní předvelikonoční výstava květin, jakými zvykoslovnými texty ji obohatit, aby byla stejně jako ty předcházející lákadlem pro návštěvníky,“ svěřila se jalubská aranžérka Helena Menyhartová.

Expozici na zajímavé jarní a velikonoční téma doplňuje vyzdobený o obývací pokoj i některá zákoutí se starožitným nábytkem z 19. a počátku 20. století po prarodičích i tetičce paní Menyhartové. Společně s Petrem Kovalčíkem dokázala vtisknout výstavě ráz blížících se křesťanských svátků – Velikonoc, které patří k vrcholům církevních svátků v roce.

„Díky úsilí a tvořivosti autorů výstavy zůstávají mnohé neprávem opomíjené tradice stále živé. Lidé se v expozici potěší nejen pohledem, ale také v ní naleznou inspiraci ke slavnostní výzdobě svých bytů v předvelikonočním čase,“ vyprávěly plné nadšení Velehraďanky Jarmila Novotná s Lenkou Bílkovou.