Živo však zdaleka nebylo jen uvnitř sklepů, ale také na venkovních stanovištích, kde se předváděly cimbálové muziky a folklorní soubory. Lidé mohli kromě vína a burčáku ochutnávat také krajové gastronomické speciality, které nabízela Slovácká jídelna.

Součástí slavností byla také Národní nominační výstava slovácké podoblasti, která tentokrát nabídla rekordních 513 vzorků. V rámci Putování získalo podporu také na 30 subjektů či jednotlivců, kteří se aktivní zapojili do projektu Folklorní akademie. Mezi ně bylo prostřednictvím Nadace SYNOT rozděleno přibližně 350 tisíc korun.

„Věřím, že podobné akce budou do regionu přivádět stále více návštěvníků nejen od nás, ale také ze zahraničí a pomohou tak posílit turistický ruch. Letošní ročník opět dokázal, že se nám již naplno podařilo „nastartovat" také Vinohradskou uličku a probudit v ní život a tradice. Přicházejí noví majitelé historických vinných sklepů, kteří se pouštějí do vkusných rekonstrukcí a především se do budoucna chtějí zapojit do akcí, které zde probíhají," doplnil podnikatel a senátor Ivo Valenta. (poh)