Zakoupením vstupenky získali účastníci nejen skvělý zážitek, ale přispěli také na dobrou věc. Představení byla totiž benefiční. V Uherském Hradišti nezůstala nazmar ani jedna vstupenka.

Díky tomu se tam podařilo vybrat padesát tisíc korun, které putovaly do rukou ředitele tamní nemocnice. Stejnou částku získala také nemocnice ve Zlíně.

„Peníze pro Benefici získáváme především sběrem a následným prodejem plyšových hraček, někdy po dvacetikorunách, proto je pro nás taková částka opravdu skvělá a máme z ní velkou radost. Poděkování patří Vandrákům, ale také všem, kteří si vstupenku zakoupili a k tomuto skvělému výsledku přispěli,“ děkoval zakladatel Benefice Slováckého léta i spolku Mysli Jinak Marek Pochylý.

Vandráci, jak si herci říkají, v lidem vyprávěli o svém putování na motorkách po Střední Americe. Na všech třech přednáškách dokázali rozesmát i dojímat publikum svými historkami o tom, jak celého čtvrt roku cestovali z Panamy do Mexika a natáčeli netradiční motocestovatelský dokument. Návštěvníků přišlo dohromady 1300, z čehož měli organizátoři velkou radost.

„Vandráci navázali na naše úspěšné benefiční aktivity nyní , díky čemuž jsme se za celé jedenáctileté působení Benefice přiblížili jednomu milionu korun, které jsme věnovali na dobročinné účely,“ sdělil s úsměvem Marek Pochylý.