Právě jím odstartovaly přípravy tohoto slavného jazzového muzikálu, jenž je jedním z nejočekávanějších titulů Slováckého divadla letošního roku.

“Chicago bylo v plánu už před čtyřmi lety, ale kvůli nečekané vlně těhotenství v hereckém souboru k nastudování nakonec nedošlo. Celou dobu jsme ale věděli, že ten dluh divákům určitě splatíme a jsme rádi, že jeho čas nastal právě teď, kdy je divadlo v mimořádně dobré kondici,” říká ředitel uherskohradišťské scény Michal Zetel s tím, že Chicago bude nejdražším muzikálem v celé historii.

Diváky čekají desítky účinkujících, živá kapela a především slavný příběh, který filmovým tvůrcům vynesl před šestnácti lety šest Oscarů.

Slovácké divadlo patří mezi soubory, které muzikály uvádí pravidelně, a to s velkým úspěchem. Stačí vzpomenout například více než stokrát uvedené Donaha!, jež představiteli hlavní role Tomáši Šulajovi vyneslo doposud jako jedinému v regionu muzikálovou Thálii.

Chicago nastuduje tým režisérky Lindy Keprtové, choreografie vytvoří Hana Achilles, první zkoušky začnou už v polovině února, každodenní příprava se pak rozjede v dubnu a 22. června čeká diváky slavnostní premiéra. Zájem je už teď tak velký, že divadelníci pouštějí do prodeje mimořádnou reprízu na konci června.