„Zazpívala jsem písničku Okolo Hradišťa a myslím, že se mi to celkem povedlo. I když ostatní zpívají velice pěkně, věřím, že mám šanci uspět,“ nechala se slyšet jedenáctiletá Adélka z Mistřic.

Vedle ní se ve čtvrtek 15. února hradišťském Klubu kultury ve dvou kategoriích (do 10 a od 10 do 15 let) představilo 119 dětí nejen z Uherskohradišťska, ale i z Otrokovic, Napajedel či Halenkovic. O den dříve pak soutěžilo v Domě kultury v Uherském Brodě 86 zpěváčků. Všichni měli za úkol zazpívat lidovou píseň dle vlastního výběru.

„Porota v čele s primášem cimbálové muziky Mladí Burčáci Zdeňkem Staškem z nich vybere třicítku nejlepších, kteří se 18. března zúčastní regionálního kola,“ vysvětlila Lea Slováčková z pořádajícího Klubu kultury Uherské Hradiště.

Výsledky se děti a jejich rodiče dozví v pátek 16. února, o měsíc později si to postupující opět v Klubu kultury rozdají o postup do soutěže Zpěváček Slovácka.

„Děti do deseti let budou v červnu soutěžit ve Velké nad Veličkou, starší kategorie se představí už v dubnu v Dolních Bojanovicích,“ dodala LeaSlováčková.