„Moc jsem to oběma přál. Naše rodina se s Irglovými dlouhá léta přátelí, takže není divu, že z Markétina úspěchu mám obrovskou radost,“ dodal muzikant.
Zisk zlaté sošky ocenil také držitel jiného ocenění – Anděla 2007 – vsetínský písničkář Jan Žamboch. „Je skvělé, že se něco takového povedlo, protože ta písnička je výborná,“ pochválil Žamboch.

Podle něj si uznání zaslouží také samotná spolupráce Irglové a Hansarda. „Oba dva se výborně doplňují. Jsem rád, že konečně dostali Oscara také písničkáři,“ dodal.

Blahopřání mladé Meziříčance poslala na dálku také vsetínská folklorní zpěvačka Jarmila Šuláková. „Já sice Markétu Irglovou neznám, ale zisk Oscara je velký úspěch, takže jí moc gratuluju,“ řekla Šuláková.

Podle zpěvačky a mandolinistky valašskomeziříčské kapely Docuku Lucie Redlové je zisk Oscara úžasný úspěch. „Oběma, Markétě i Glenovi, fandím a držím palce,“ vzkázala. „Markétu jsem měla coby instruktorka v družstvu na táboře v Základní škole Žerotínova ve Valašském Meziříčí. Nikdy by mne nenapadlo, že to jednou skončí takhle,“ dodala Redlová.

Úspěšné tažení Markéty Irglové zaregistroval také kytarista a zpěvák známé regionální kapely Mňága a Žďorp z Valašského Meziříčí Petr Fiala. „Je strašně dobře, že se jí povedlo tuto cenu získat,“ prohlásil Fiala. „Moc jí ten úspěch přeju,“ dodal.

„Je potěšující, že někdo z tak malého města dokázal získat takovou cenu,“ prohlásila také Jana Skýpalová, baskytaristka a zpěvačka kapely Karel Zich Revival Band a Country kapely Gympleři.

Píseň Falling slowly je možné slyšet v těchto dnech také v kinech ve Vsetíně a Rožnově pod Radhoštěm, kde se film Once promítá.