O čem je? Všechno začíná idylicky. Dva manželské páry se sejdou, aby vyřešily klukovinu svých synů. Povídají si o vaření, o dětech, o práci, ale jak už to bývá, po chvíli jdou zábrany stranou, začne se prát špinavé prádlo a všechno končí divokou hádkou, kde se nikdo nešetří a kde padají nejrůznější obvinění – třeba to o křečkovi, který skončil na ulici jen proto, že v noci strašně řádil, nebo výkřiky o tom, že život v páru je ta nejstrašnější zkouška, jakou na nás Bůh seslal. Diváci se baví a herci Irena Vacková, Monika Horká, Kamil Pulec a Josef Kubáník si hraní patřičně užívají. První únorovou středu je na programu divadla už 25. repríza.

Otázky a odpovědi ze Slováckého divadla

Zajímá vás dění v jednom z nejúspěšnějších českých divadel? Chcete nahlédnout do zákulisí Slováckého divadla? Ptejte se, my vypátráme odpovědi.

Co právě herci ve Slováckém divadle připravují?

Divadelníci začali minulý týden zkoušet dvě novinky. Obě jsou komedie. Ta první nese název 39 stupňů a režíruje ji vyhlášená Věra Herajtová. Dalším titulem je úsměvný příběh Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert, který vychází vstříc divákům, jež se těší na českou klasiku. Režisérem je Igor Stránský.

Zjistili jsme víc

Oba zmiňované tituly jsou plné legrace. V prvním, který vzniká na motivy slavného filmu Alfréda Hitchcocka, bude hrát hlavní roli Tomáš Šulaj, jenž se zaplete do nebezpečného zločinu, kde jde o život. Premiéra se plánuje na 12. března.

Dalskabáty hříšná ves aneb Zapomenutý čert se vrací k české klasice. Igor Stránský na jeviště přivede čerty, peklo, hříšníky, ale hlavně spoustu humoru. Ústřední dvojici vytvoří Irena Vacková a Martin Vrtáček, premiéra proběhne první dubnovou sobotu. O obou novinkách budeme průběžně informovat.

Josef Kajetán