Hlavním tahákem akce bude páteční společný koncert skupiny Čechomor a Horňácké cimbálové muziky Martina Hrbáče, hostem večera, který na Horňáckém stadionu začne ve 20 hodin, bude domácí soubor Velička.

V sobotu od 13 do 19 hodin proběhne na náměstí dožínkový biojarmak a tradiční jarmark lidových výrobků, vystoupí dechová hudba Veličanka. Krojovaný průvod zúčastněných souborů, muzik a pěveckých sborů vyjde z náměstí v 16 hodin. V 18 hodin proběhne Zpívání u kostelních hradeb za účasti ženských sborů z Nitry a Hroznové Lhoty a ženského a mužského sboru z Velké nad Veličkou. Na Horňáckém stadionu začne v 19.30 hodin dětský program (Májíček Brno, Spineček Vnorovy, Kopaničárek Starý Hrozenkov a Veličánek) a o hodinu později hlavní program „ozvěn“ (Vranovčan z Vranova nad Topľou, Kohoutek z Chrudimi, Kimon Xylotymbou z Kypru, Velička, cimbálové muziky Ženičky z Hluku, Musica Folklorika, horňácké cimbálové muziky Martina Hrbáče, Jana Grabce a CM Kubíci, ženský sbor z Nitry, ženy z Hroznové Lhoty a mužský a ženský sbor z Velké nad Veličkou).

Po skončení pořadu budou na Strážné hůrce hrát dechová hudba Lipovská pětka a na stadionu cimbálové muziky zúčastněných souborů.
Hlavními pořadateli Ozvěn Horňácka jsou obec Velká nad Veličkou a národopisný soubor Velička.

Miroslav Potyka