Více než pět desítek pěvců a pěvkyň představilo ve velkém sále uherskobrodského Domu kultury za klavírního doprovodu Jaroslava Šmilauera a pod taktovkou dirigenta Antonína Veselky devatenáct skladeb autorů zvučných jmen, mezi nimiž nechyběli například Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, nebo W. A. Mozart. „První část koncertu byla věnovaná tvorbě Antonína Dvořáka, jehož jméno náš sbor nese, druhá část sakrální hudbě a třetí část lidovým písním v úpravách skladatelů – čestných členů pěveckého sboru Dvořák,“ nechali se slyšet organizátoři koncertu.

Tradice sborového zpívání ve městě Komenského má hluboké kořeny, které sahají až do první poloviny minulého století. V roce 1946 vzniká pěvecký sbor Dvořák jako Hudební spolek Dvořák sloučením ženského a mužského sboru. Do jeho čela se v té době staví výrazná osobnost Brodska, čtyřicetiletý ředitel hudební školy a muzikant František Veselka. Tomu se daří během dvou desítek let vypracovat Dvořák mezi nejlepší amatérská vokální tělesa v republice a odměnou je mu v roce 1965 státní vyznamenání „Za vynikající práci“.

Po jeho náhlé smrti přebírá v roce 1970 sbormistrovskou pozici jeho nejmladší syn Antonín. Tento držitel Ceny města Uherský Brod za rok 2001 řídí soubor doposud, a to v délce neuvěřitelných 41 let.

Část zpěváků hlavního sboru vyčleňuje Antonín Veselka v roce 1988 a sestavuje z nich Komorní sbor Dvořák s mírně odlišnou hudební náplní zaměřenou na duchovní hudbu, spirituály a koledy. Repertoár hlavního sboru je široký, neboť sahá od renesanční polyfonie přes klasické sbory až po soudobou českou tvorbu a zahrnuje v nemalé míře úpravy našich i zahraničních lidových písní. Koncertně Dvořák cestuje doslova po celé Evropě a je jen málo zemí našeho kontinentu, kde by se nepředstavili na pódiu.

Pěvci z města Komenského se jednou stávají dokonce hosty festivalu Pražské jaro, nahrávají pro rozhlas i televizi a v roce 1989 vydávají gramofonovou desku. O čtyři roky později jim vychází první kompaktní disk a kazeta. V roce 2004 vzniká živá nahrávka z koncertu „Pocta Dvořákovi“.

Husarský kousek se jim daří rok na to, kdy zpívají na svatbě holandského prince v Naardenu. Úspěšný rok 2005 završují ziskem vavřínů na mezinárodní soutěži Praga Cantat 2005, kde v konkurenci 22 sborů z 9 států Evropy obsazují stříbrnou pozici. Od roku 1994 organizuje pěvecký sbor Dvořák Festival sborových lidových písní se zahraniční účastí, jenž se konává v říjnu jako trienále v místním Domě kultury.