Plastikami a obrazy se tam prezentuje sedmačtyřicetiletý zlínský výtvarník Marcel Hubáček. „Ateliér mám na Želechovických pasekách. Je to přesně to, co potřebuji pro svou práci. Klid uprostřed přírody a přitom deset minut od centra města Zlína,“ okomentoval Hubáček své bydliště na samotě u lesa, kde dosahuje vnitřní klid pro malování, tvorbu plastik a soch. „Obrazy a plastiky dělám z nalezených kousků dřev, kamenů, želez či ptačích per. Prostě všeho, co někdo vyhodil a já to najdu,“ svěřil se Hubáček.

Svými obrazy, zachycujícími malebná zákoutí Chřibů a pamětihodností v nich, se v galerii představuje také pětašedesátiletý Hradišťan Bohumil Panáček. „Ačkoliv na Velehradě vystavuji poprvé, svými obrazy jsem se už třikrát prezentoval ve Starém Městě, kde jsem se narodil, v luhačovické galerii, vloni v Buchlovicích a v Uherském Ostrohu,“ informoval Panáček, mechanik a opravář šicích strojů.

„Svůj umělecký talent projevoval Panáček od mládí. Už na základní škole bylo chloubou každé jeho spolužačky a leckdy i spolužáků, mít od ,Bobina´ v památníku kresbičku,“ zavzpomínala na výtvarný talent svého spolužáka Miloslava Janíková z Uherského Hradiště.

Ctitele perokreseb potěšila svými obrázky sedmadvacetiletá výtvarnice Veronika Daňková z Modré. Perokresby vystudované grafičky a animátorky jsou jednoznačně a nerozlučně spjaty s její rodnou obcí a sousedním Velehradem. Více o výtvarnici přinášíme na jiném místě Slováckého deníku.

Výstavy v Galerii poutní prodejny jsou časově neomezeny.