„Jsem velmi rád, že tradice, která vznikla před šesti lety, u nás nejen přetrvává, ale naopak je čím dál populárnější. Nezáleží přitom, jaký kdo z nás je pěvec. Já o sobě například vždy říkám, že zpívám hrozně rád. To znamená hrozně, ale o to raději. Pro mě je však důležité být zde, setkávat se a společně si užívat adventního času," řekl krátce před samotným koledováním starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Stejně jako v předchozích letech, udávali tempo a tón koled zpěváčci ze souboru Kunovjánek a sboru ZUŠ Slovácko za doprovodu muzikantů cimbálové muziky ZUŠ Slovácko.

„Na slova jsem se nemusel dívat, ty mám dobře zvládnuté jak z minulého roku, tak z dalších vystoupení našeho souboru. Letos bylo super, že tu bylo víc lidí a víc jich i zpívalo, takže se mi to opravdu hodně líbilo," neskrýval úsměv na tváři jeden ze zpěváků, třináctiletý Adam Skrášek.

Minulý rok se na jeho premiéře byla podívat i babička, tentokrát se musel spokojit pouze s rodiči, mezi nimiž pozoroval svoji dceru také třiačtyřicetiletý Kunovjan Pavel Klišík. „Minule jsme čekali podstatně déle, ale letos jsme to vychytali, takže nám nebyla ani taková zima. Koledy znám nazpaměť a rád jsem si je v krásné adventní atmosféře zazpíval," dodal.

Kde se na Slovácku zpívalo?Vánoční koledy si ve středu 14. prosince od šesté hodiny večerní zazpívali v Uherském Hradišti, Bánově, Babicích, Dolním Němčí, Hluku, Suché Lozi, Pitíně, Podolí, Kunovicích, Nedachlebicích, Medlovicích, Nivnici, Šumicích, Jankovicích, Horním Němčí, Květné a ve Véskách.