Od premiéry v listopadu 2006 se dočkal více než 40 beznadějně vyprodaných repríz, představitelka titulní role Alexandra Kallusová získala širší nominaci na cenu Thálie, inscenace samotná byla označena za největší událost roku 2006, Jiří Hejcman obdržel cenu popularity Slovácký Oskar. Přes všechny úspěchy jej dnes uvidí diváci naposledy.

„Jednak nám vypršela autorská práva a pak taky nemáme v našem herním plánu jediné datum, kdy bychom Sugar mohli hrát. Všude se rozpíná Adéla,“ vysvětlil herec a mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník v narážce na zářijovou novinku v podobě muzikálu Adéla ještě nevečeřela. Minulý týden stačily podle mluvčího dvě hodiny k tomu, aby byly na příběh o masožravé květině vyprodány všechny vstupenky do konce ledna, a to divadelníci registrují několik desítek hromadných objednávek. Na některé diváky se tak dostane až v létě příštího roku.

Podobný osud jako u Sugar hrozil i muzikálu Donaha! „Ten jsme obětovat nechtěli, diváci by nás utloukli čepicemi,“ dodal Kubáník na adresu nejúspěšnějšího muzikálu v celé historii Slováckého divadla, jenž představiteli hlavní role Tomáši Šulajovi vynesl prestižní Cenu Thálie. V lednu oslaví 70. reprízu, i on je stále vyprodaný.

Příběh o dvojici muzikantů, kteří v převlečení za hudebnice prchají před nebezpečnými mafiány, však bude divadelníkům chybět. Na práci na něm rád vzpomíná i režisér Radek Balaš. „Do Hradiště vždycky jezdím za partou bezvadných lidí, kteří si umí vážit práce v divadle, jsou pokorní a disciplinovaní, jsou tvořiví a plní nápadů a energie a ještě navíc je s nimi sranda. Jsem přesvědčen o tom, že tato báječná parta lidí je fenomén, který mohou Slováckému divadlu jiná divadla jen závidět,“ řekl jeden z nejlepších muzikálových tvůrců u nás.

V příštím roce nahradí Sugar další slavné jméno. Na jevišti divadla bude k vidění muzikál Carmen.

Josef Kajetán