Nechyběli na ní ani stárci, dvaadvacetiletý konstruktér a muzikant dechové hudby Nedakoňanky Martin Peprník a devatenáctiletá studentka Baťovy univerzity ve Zlíně Nikola Vandová.

Oba se fotografování na schodech před kostelem vypařili jako pára nad hrncem a zamířili ke svým domovům, aby si pro ně krojovaná chasa přišla a v jejich čele zamířila pro povolení ke konání hodů za starostou obce Petrem Matouškem k jeho domu u kaple sv. Prokopa.

„Kdo by o hodech zpíval jiné písničky než o víně, tož se zavře o chlebě a vodě s nejškaredší babou z dědiny do obecní šatlavy tak dlouho, až se naučí zpívat o víně,“ to bylo jedno z jedenácti ponaučení starosty, či jak zdůraznil, zákonů, než chase hody povolil. Kdo by nedbal těch zákonů, které starosta, zastupitelé a členové výborů vymysleli, varoval první muž obce, že se s ním zatraceně zakroutí.

„Občanům Stříbrnic jsem uložil, aby všechny hosty dobře pohostili masem z kačen, játry z hus, jejich stehny, škvarky a dobře omaštěným zelím,“ nechal se slyšet vládce obce. Hody s právem se podle něj daří Stříbrnickým pořádat už několik let a stárci při nich nechybějí.

„Když jsem se rozhodoval, kdy bych mohl stárkovat, řekl jsem si, že jedině o svátku Martina. A letos to vyšlo. S Nikolkou jsme se už při loňských hodech domluvili, že letos vezmeme stárkování na sebe,“ svěřil se Martin Peprník, který ač je Stříbrňan, hraje na tubu v dechové hudbě Nedakoňanka.

A byla to právě ona, která nejenže chasu doprovázela po dědině, ale v sobotu večer lákala při hodové zábavě tancechtivé na taneční parket.