David Vacke: „Mám Vánoce rád od dětství“

Ireno a Davide, co si představíte, když se řekne „kouzlo Vánoc“ a dodržujete nějaké tradice?

Irena Vacková: Pod kouzlem Vánoc si představuji nádherně zasněžené město a jeho okolí, to zvláštní ticho venku, které způsobuje tato sněhová pokrývka, a když se v představě posunu kousek dál – je to kopec plný sáňkujících postaviček, kterým teče z nosu a mají červené tváře, a pak už jen zatopit dřevem v krbu, zkrátka taková „Lada idylka“.

David Vacke: Mám Vánoce rád od dětství a snažím se si ten dětský pohled na tyto svátky aspoň trochu zachovat. A to je pro mě ta nejzásadnější tradice.

Jaká je pro vás představa ideálně stráveného Silvestra a co byste si přáli do nového roku?

Irena Vacková: Přiznám se, že konec roku nikterak neprožívám, Silvestr strávený v „Lada idylce“ je nejlepší varianta. A do nového roku bych nám všem popřála zdravé tělo a mysl, hodně dobrého humoru a jídla, vše pěkně vyvážené!

David Vacke: Nejsem příznivcem nějakých velkolepých silvestrovských party, a tak mi vyhovuje poklidný start večera v divadle, kdy se po představení mohu ve foyeru setkat s kamarády, známými i našimi diváky, a po půlnoci si pak popřát PF se sousedy v nejvyšším patře našeho paneláku.

Jaký je ideální Silvestr herců?

Konec roku obvykle tráví herci a herečky Slováckého divadla v práci a ani letos tomu nebude jinak. Přesto členové uherskohradišťského ansámblu prozradili, jaká je pro ně představa ideálně stráveného Silvestra a co by si nejvíc přáli do roku 2019.

„Silvestr už léta neslavím jinak než po práci domů a maximálně sklenka vína. Do roku 2019 si přeji osobně pro mé blízké zdraví, ať už nám nikdo v rodině neumře, ať se máme rádi. A kromě celosvětového míru – v naší politice co nejmíň dalších trapasů,“ říká herečka Monika Horká, kterou letos na Silvestra stejně jako její kolegy čeká speciální silvestrovská repríza komedie Mnoho povyku pro nic. „Ideálně strávený Silvestr si představuji v dobré náladě a s dobrými lidmi. A do příštího roku samozřejmě zdraví, štěstí, lásku a pohodu,“ dodává kolegyně Tereza Novotná.

A co by si přál do roku 2019 herec Pavel Hromádka? “Aby nám Pán Bůh žehnal tak, jak nám žehná. A když to půjde i o trošku víc, budu jen rád. A s tím ať víme, jak mu dělat větší radost. Jak být pokojnější a mít se víc rádi.”

Divadlo hledá posily do muzikálu Chicago
Konkurz na nové tváře do připravovaného amerického jazzového muzikálu Chicago vyhlásilo Slovácké divadlo. Muzikál bude jedním z nových titulů předplatného na příští rok a nastuduje jej režisérka Linda Keprtová.

„Rozhodli jsme se najít nové talenty. Konkrétně se jedná o role vězeňkyň a tanečníků. Konkurz se uskuteční 19. ledna od 10 hodin v Tanečním sále Základní umělecké školy v Uherském Hradišti. Na všechny zájemce se budeme těšit,“ upřesnil ředitel divadla Michal Zetel.

„Předpokládané zahájení korepetic a pohybových zkoušek je únor a březen 2019. Zkoušet se začne 15. dubna a premiéra je naplánována na 22. červen,“ doplnil.

Na konkurz je třeba si připravit píseň a dialog ze hry. Podkladové materiály obdrží zájemci e-mailem od tajemnice divadla Marcely Trčálkové na adrese trcalkova@slovackedivadlo.cz. Přihlášky je nutno zaslat do 13. ledna 2019. Přiložit je třeba i krátký životopis a fotografii.