Opravy areálu začaly už minulý rok. Hlavní podium je nově vybavené kompletním zastřešením a výměny se dočkaly i lavičky pro diváky. Řemeslníci také vyměnili dlažbu a upravili chodníky. „Máme i novou informační chatu a objekt pro občerstvení. Nechali jsme také zbudovat moderní sociální zařízení, kompletně opravili šatny, vstupní brány a oplocení. Také jeviště je nové a k dispozici máme krytou scénu, která v případě špatného počasí ochrání zhruba jeden tisíc lidí,“ vysvětlil starosta Starého Hrozenkova Milan Vaculík. Ten se již dopředu nejvíce těšil na místní soubory, Uherskobrodskou Olšavu a skupinu Kryštof.

Pořadatelé – družební obce Starý Hrozenkov a Drietoma ve spolupráci s Klubem kultury Uh. Hradiště a Trenčianským osvetovým střediskom a pod záštitou hejtmana Zlínského kraje a predsedu Trenčianského samosprávneho kraja – pro návštěvníky připravili třídenní maraton kulturních programů, které zahájilo páteční setkání u Lípy bratrství, následné slavnostní otevření a požehnání areálu slavností a večerní Setkání gajdošů v kulturním domě.

V sobotu a v neděli se pak v přírodním amfiteátru představilo třiadvacet folklorních souborů a skupin, dospělých i dětských, například domácí Kopaničár a Kopaničárek, Nezábudky Drietoma, Podšable z Komně, a další. Nechyběly ani dechové hudby, například Hrozenčané, Drietomanka, Vracovjáci, dětská dechovka Dolná Súča nebo Bodovanka. V sobotním večerním zábavném programu se představili baviči Robo Kaiser a Peter Meluš ze slovenské strany a Josef Náhlovský z české. Především mladou generaci potěšil koncert Richarda Krajča a jeho skupiny Kryštof. Nedělní program pak zakončily populární Javory s Hanou a Petrem Ulrychovými.

Soubor Pentla z Boršic měl na své vystoupení vyhrazeno pouhých 25 minut. „Připravili jsme pro diváky pásmo písní a tanců z Dolňácka a Moravsko-slovenského pomezí. Jezdíme do Hrozenkova rádi, na Kopaničářských slavnostech jsme byli už třikrát nebo čtyřikrát,“ podotkl vedoucí souboru Jiří Piluša

Do Hrozenkova zamířili milovníci folkloru z celé republiky. „Jezdím sem už asi deset let, za tu dobu jsem vynechala jen asi dva ročníky. Festival má nezaměnitelnou atmosféru a tak mi nevadí, ani když prší,“ poznamenala Romana Postránecká z Brna.

Na pořádek při slavnostech dohlížely policejní hlídky. Nasadili jsme třicet policistů, kteří na silnicích usměrňovali dopravu a hlídkovali v areálu. Dohlíželi na pořádek v kempech a jejich okolí, i v obci. Do terénu vyrazily i cyklohlídky,“ informoval mluvčí hradišťské policie Aleš Mergental.