Ve Slováckém divadle ale všechno vypukne už na konci srpna. Proč? „O naše hry je velký zájem, a proto začneme hrát hned po návratu z prázdnin, aby na nás diváci nemuseli čekat. Slíbili jsme jim to,“ říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Je vidět, že herci načerpali spousty sil a nemohou se diváků dočkat. Hned prvním představením bude 27. srpna bláznivá komedie 1+2=6. Jde o odložené představení z konce června, kdy herečka Jitka Josková (na snímku) málem přišla o prst. Herci slibují, že událost vezmou do hry a na kolegyni si připraví malé překvapení. Jaké, to nikdo prozradit nechce. „Nene, Jitka čte pozorně všechny noviny a bylo by po všem,“ odmítá otázky herecký kolega David Vaculík s tím, že by pak od kolegyně hrozila odveta. Kdo se však bude zcela určitě radovat, budou diváci. „Vždyť děláme divadlo pro ně. A plné hlediště a potlesky jsou pro nás největší odměnou,“ dodává herec známý také jako Jindra Hojer z Rychlých šípů.

O potlesk nebude nouze ani při dalších plánovaných představeních. „Zařadili jsme na program všechny tituly, o které je během roku rvačka,“ informuje Josef Kubáník.

„Tedy muzikálový příběh Adéla ještě nevečeřela, ale na září připadnou i dvě reprízy našeho nejúspěšnějšího muzikálu Donaha!,“ dodává.

Divadlo nezapomíná ani na stále populárnější komedii Harold a Maude. Ta se bude hrát 1. září, tedy v den, kdy bude představitelka titulní role Květa Fialová slavit 81. narozeniny.

„Samozřejmě že to musíme pořádně oslavit. Stane se tak přímo na jevišti a bude to oslava, jakou naše prkna ještě nezažila,“ slibuje Kubáník. Je vidět, že nápady hradišťským hercům nescházejí ani po prázdninách. Diváci se mohou o všem přesvědčit sami a k tomu postačí jediné, a to opatřit si vstupenky.

Předprodej začne ve středu 18. srpna v 8.00 hodin a divadelníci potvrzují, že všechny lístky jsou ještě v pokladně.

Josef Kajetán