„Cifruju od svých čtyř let. Našel jsem celkem sedm diplomů z různých soutěží. Asi šestkrát jsem zvítězil, jednou jsem byl druhý, když nepočítám letošní soutěž,“ říká s troškou nostalgie Ondra. V soutěži totiž skončil druhý ve své kategorii a jak tvrdí, být druhý ze dvou, není nic moc. „Na druhé straně jsem ale rád, že jsem postoupil na Mezinárodní festival Kunovské léto. I když až za mým soupeřem Martinem Pěchou z Kunovic. Prostě byl lepší než já, dneska mě zradil zpěv,“ dodává kriticky. Ondra soutěžil s písničkou Já su synek svobodný, kterou si vybral sám. Upravit mu ji pomohla sestra Katka. A verbuňk nacvičil, tak jako pokaždé, se svým tatínkem Josefem Bazalou. Pro příznivce folkloru toto jméno není neznámé. Ondrův tatínek je současný starosta Starého Města a byl vynikajícím verbířem a dlouholetým vedoucím folklorního souboru Dolina.

Také se mnohokrát zúčastnil strážnických slavností, kde několikrát obsadil druhé místo. Ondra jde v jeho šlépějích. A nejenom v jeho. I maminka dlouhé roky tančila v souboru Dolina a také byla jeho vedoucí. Sestra vede dětský soubor Dolinečka a zároveň tančí i v Dolině. Bratr hraje na housle v cimbálové muzice Harafica.

„Prostě jsme taková folklorní rodina. Já od svých čtyř let tančím v dětském souboru Dolinečka, hraju na housle v Cimbálové muzice Základní umělecké školy v Uherském Hradišti pod vedením Pavla Štulíra. Ale na druhé straně mám rád i fotbal, florbal nebo lyžování,“ prozrazuje na sebe Ondra. O tom, čím by jednou chtěl být, už mnohokrát přemýšlel, ale podle jeho slov se ještě k ničemu nedopracoval. „I když vím, že je už nejvyšší čas,“ zakončuje s úsměvem Ondra.

Umění Ondřeje Bazaly i jeho soupěřů mohou zájemci zhlédnout na národní soutěži dětského verbuňku. Ta se uskuteční v sobotu 16. června od 10 hodin na Mariánském náměstí v rámci festivalu Kunovské léto.