Dvě stě vínomilců, kteří do posledního místečka zaplnili historický Jezuitský sklep na náměstí Velké Moravy, mohlo ochutnat 83 vzorků vín od pětadvaceti staroměstských vinařů. Jednačtyřicet vzorků vín bylo ročníku 2016, ale těmi nejstaršími víny, Rulandským modrým a Zweigeltrebe ročníku 2009, se pochlubil vinař Jaroslav Pelka.

„Třetí ročník Staroměstského dne vína se uskutečnil za významné podpory města Staré Město, které také podpořilo rekonstrukci Jezuitského sklepa, jenž nyní poskytuje skvělou kulisu našim vinařským akcím,“ uvedl Luděk Vávra, jeden z pořadatelů Dne vína.

Nevšední pozornosti se těšila prezentace a řízená degustace jedenácti vzorků vín z Vinařství Nosreti Zaječí, které hospodaří na 20 hektarech vinic a stalo se vyhledávanou turistickou a rekreační základnou milovníků přírody, ale také dobrého vína. Vinařství se nachází v rozsáhlém areálu vinného sklepa, který byl vystavěn americkým státním občanem v roce 1921.

„Na perfektně připraveném vinařské akci jsem mohla s přáteli koštovat nejrůznější zajímavé vzorky vín nejen z Vinařství Nosreti v Zaječí, ale i od staroměstských vinařů,“ vysekla poklonu strůjcům akce Zdislava Jančíková z Mařatic. 

K popíjení staroměstských vinných moků vyhrávala až do pozdních večerních hodin cimbálová muzika Jaroslava Čecha.