Profesionální muzikanti a tanečníci z Bratislavy se prezentovali pořadem Krížom krážom, který diváky provedl celým Slovenskem od Košic po Myjavu. Jeden z vrcholů dvacátého ročníku folklorního festivalu Kunovské léto odměnili diváci dlouhotrvajícím potleskem. „Dorazilo něco přes tisíc lidí. Čekal jsem trochu víc, ale není to úplně špatné," zhodnotil návštěvnost organizátor Libor Habarta.

SĽUKU „předskakovali" talentovaní muzikanti z uherskoostrožské cimbálové muziky Pramének. Po vystoupení se všichni společně pobavili při besedě u cimbálu. Dalším zajímavým pátečním programem pak byly Generace verbířů. Pořadatelům se podařilo dostat na jedno pódium jména jako Feldvabel, Bazala, Tomala, Jagoš či Švach, ale navíc také jejich žáky. „Myslím, že tak kvalitní sestavu ze všech regionů, kde se verbuňk tančí, už nikdy dohromady nedáme," dodal Libor Habarta.

Kunovské léto navštívil i Nohavica

Uherské Hradiště – Čekání na svůj večerní koncert v buchlovickém amfiteátru si Jarek Nohavica v sobotu krátil na uherskohradišťském Masarykově náměstí, kde zrovna soutěžili mladí tanečníci ve verbuňku. Hoši ze staroměstské Dolinečky využili situace a nechali se zvěčnit s folkovou legendou.

Folková hvězda se nechala vyfotografovat s malými verbíři.