I když si herci neodpočinuli ani během vánočních svátků, není to vůbec poznat. „Na zkoušení panuje velmi příjemná atmosféra, všichni jsou plní elánu a vtipu," usmívá se asistent dramaturgie Štěpán Goiš. „Herci to mají velmi obtížné, nejen že se musí naučit text, ale musí v tomto případě balancovat mezi několika rovinami herectví," prozrazuje.

„Ve hře je asi dvaadvacet postav, nás herců je pět. Já hraji dvě ženské postavy a tři mužské a snad i nějaký hmyz," vyjmenovává Zdeněk Trčálek a dodává: „To zkoušení mě baví, ač je tedy velice komplikované, ale ve výsledku by to mělo vypadat jednoduše. A v tom by měla být krása, ne?"
Divadelníci slibují, že pro diváky chystají velké překvapení. „Nemůžu vyzradit některá tajemství, ale můžu říct, že hra je to současná, herectví moderní - nejde o prožívání, ale množství střihů do různých poloh. Celý tvar by měl být svěží, svižný a voňavý," láká na novinku další z herců inscenace Pavel Hromádka.

Premiéru tragikomedie, která se točí okolo jednoho vytrženého zubu, chystá Slovácké divadlo na sobotu 16. ledna od 19.00 hodin. (kaj)