Největší lákadla
10. června: Debbie a Marek Ztracený (SB)
1. července: Turbo (SL)
2. července: Mandrage (SL)
4. července: No Name (SL)
7. července: Desmod (SL)
9. července: Kontrafakt (SL)
15. července: Anna K. (BHL)
16. července: Slza (BHL)
23. července: Horkýže Slíže (Slavnosti piva UB)
26. srpna: Tři sestry (BHL)
2. září: Tublatanka (BHL)

„Pamatuji si, jak se vždycky po vysvědčení města vylidnila a lidé se rozutekli do všech směrů. V posledních letech už si ale dovolenou plánujeme i s ohledem na kulturní události, které se u nás zrovna konají. Řadu z nich totiž rádi navštěvujeme," přiznal Marek Kvapil z Uherského Hradiště.

I letos nejspíš bude mít problém nalézt pro svou dovolenou vhodný termín. Soupiska hudebních hvězd se totiž opět hemží zajímavými jmény, která se budou ucházet o přízeň posluchačů od těchto dnů až do září.

Buchlovské hudební léto (BHL) odstartoval minulý pátek Vašo Patejdl. „Naší zajímavostí je, že pro zpestření či z kapacitních důvodů některé akce pořádáme i jinde než v domovských Buchlovicích. Letos to bude například písničkář Záviš, který se představí na hradě Buchlov, nebo Jarek Nohavica, který bude k vidění ve Strážnici," uvedl pro Slovácký deník Filip Dohnal z pořádající agentury Vichr Production.

Další nejbližší vystoupení v rámci BHL se ponese ve znamení kapely Progres 2, která bude 10. června k vidění tradičně v buchlovickém amfiteátru. Mezi další jména letošního BHL budou patřit Anna K, Slza, Tři sestry či slovenská Tublatanka.

Ve stejný den jako Progres 2 ovšem bude hudba znít i v centru Uherského Hradiště a Uherského Brodu. Na hradišťském Masarykově náměstí v rámci 7. Slovácké benefice vystoupí zpěvačka Debbie a Marek Ztracený. A hned druhý den se stejná plocha rozezní znovu, v rytmu ještě tvrdších hudebních tónů. To bude podium patřit pro změnu kapele Free fall, která se na domácí půdě představí v rámci 41. ročníku mezinárodního ekologického festivalu Týká se to také tebe.

V pátek 10. června v Uherském Brodě pro změnu odstartují Bílokarpatské slavnosti, které v tento den nabídnou například skupinu UDG.

Na naše východní sousedy ze všech nejvíc sází pořadatelé Slováckého léta. To začátkem července na deset dní tradičně opanuje centrum Uherského Hradiště.

„I letos nabídne více než desítku sportů, nově například půlmaraton, basket a skateboardové závody. A každý večer samozřejmě perfektní hudební program," připomněla mluvčí Slováckého léta Petra Kučerová.

Milovníci hudby si tak letos budou moci zazpívat největší hity skupin Turbo, Mandrage, No Name, Desmod či Kontrafakt.

Jinou slovenskou hvězdu Horkýže Slíže, si zase 23. července pozvali organizátoři Slavností pivovaru Uherský Brod. Jejich program rozšíří také Harlej či Argema.

Výčet hudebních uskupení na Slovácku bude nakonec ještě daleko širší. Na další hudební program se totiž fanoušci v regionu mohou těšit i v rámci červencové Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Kteří interpreti se však budou konkrétně ucházet o jejich přízeň, je podle mluvčí LFŠ Michaely Dostálové prozatím obestřeno tajemstvím.