V pátek 6. dubna jej uvidí první diváci – vstupenky se začínají prodávat už toto pondělí.

„Bylo to vůbec poprvé, kdy jsme svolili, aby nám pod pokličku pravidelně nahlížel i televizní štáb. Přiznávám, že ze začátku to nebylo nic příjemného, přece jen ukazujete to, co by měl vidět jen režisér,“ říká k neobyčejné zkušenosti představitel Oskara Josef Kubáník. Ukázalo se ale, že trpělivost herců se vyplatila. Díky ní mohou diváci vidět neobyčejné záběry v téměř hodinovém dokumentu s názvem Jak se potkal Oskar a růžová paní ve Slováckém divadle.

„Jsem uherskohradišťskému divadlu za jeho vstřícnost moc vděčný. I když to bylo pro herce těžké, byli velmi milí. Ta přátelská atmosféra je v dokumentu znát. Ostatně Slovácké divadlo je jí proslulé,“ hodnotí dva měsíce intenzivní práce režisér filmu Libor Jeřábek, který byl s kamerou u začátku příprav inscenace, navštívil krejčovnu, kde vznikaly kostýmy, absolvoval rozhovory s herci a vše korunoval přítomností na premiéře, kde diváci aplaudovali ve stoje. „Chtěl bych, aby se dokument objevil na televizních obrazovkách i na filmových festivalech, ale prvním publikem by měli být uherskohradišťští diváci. Pro ně slováčtí herci hrají nejradši,“ dodává režisér.

Premiéra dokumentu proběhne v pátek 6. dubna od 21:30, tedy vzápětí po další repríze dnes už úspěšné inscenace. Diváci se tak mohou v krátké besedě zeptat na všechno, co je o vzniku inscenace, či dokumentárního filmu zajímá. Slovácké divadlo očekává velký zájem, vstupenky na film začíná prodávat už toto pondělí od 8.00 hodin. Cena lístku je symbolická – pouhých 80 korun. (kaj)

Na video se můžete podívat ZDE