„Víme, že diváci se k nám těší. Přece bychom jim nemohli udělat, že bychom začali hrát až v polovině září,“ říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Nová sezona bude slavnostně zahájena už tento pátek – na programu bude muzikál Sugar.

Lepší volbu si diváci nemohli přát. Muzikál, jenž vznikl na motivy slavného filmu Někdo to rád horké, patří k těm nejoblíbenějším a uherskohradišťskému divadlu přinesl několik ocenění. Tím nejcennějším byla nominace na Cenu Thálie pro představitelku titulní role Alexandru Vronskou (na snímku). A i když před rokem roli krásné blondýnky opustila a nahradila ji neméně talentovaná Pavlína Vašková, muzikál nic na své atraktivitě neztratil. Naopak. Za dva roky od chvíle, kdy měl premiéru, v něm přibylo několik vtipných situací, během nichž se smíchu nemohou ubránit nejenom diváci, ale také herci. „Sugar je inscenace, kterou jsem ve Slováckém divadle viděla nejvícekrát. Kdyby to šlo, mohla bych na ni chodit každý týden. Pokaždé je jiná a pokaždé je výborná,“ usmívá se při vzpomínkách na téměř desítku zhlédnutých repríz Katarína Ďuricová.

Proč divadelníci zvolili právě Sugar? „Když jsme v květnu přemýšleli, čím zahájíme novou sezonu, rozhodovali jsme se mezi třemi tituly. A nakonec Sugar zvítězila. Je to světový muzikál a my chceme mít světovou sezonu. Navíc si tak pomalu připravíme půdu na muzikál Adéla ještě nevečeřela, který poprvé představíme 6. září v režii Radka Balaše, tedy téhož režiséra, který s našimi herci nastudoval i Sugar,“ vysvětluje Josef Kubáník. A i když je Sugar téměř dva roky vyprodána, na slavnostní zahájení několik lístků ještě v pokladně zbylo. „Je to tím, že jsme si ještě všichni nezvykli na to, že už prázdniny končí. Já jsem taky v pondělí, kdy jsme se s kolegy sešli v divadle poprvé, málem zaspal,“ dodává divadelní mluvčí a všem zájemcům připomíná, že páteční představení začne v tradičních 19.00 hodin.

Nová divadelní sezona bude plná velkých událostí. Hned v září je kromě premiéry muzikálu Adéla ještě nevečeřela připravena 300. repríza komedie Rychlé šípy, na programu bude i muzikál Donaha! i komedie 1+2=6, herci začnou jako první na světě studovat hru Little sister a vznikat začne i napínavá hra V jámě lvové podle skutečné události s Martinem Vrtáčkem v hlavní roli.

Josef Kajetán