"Stává se nám, že někteří diváci nechtějí sedět v posledních řadách v domnění, že pořádně neuvidí na jeviště. Marně jim vysvětlujeme, že naše divadlo není vůbec velké a že uvidí z každého místa. Podle nás ale jde spíše o psychologickou záležitost, a tak jsme se jí rozhodli čelit. Nakoupili jsme proto divadelní kukátka a každý, kdo bude mít lístky do posledních dvou řad, a to jak v přízemí, tak na balkóně, si je může zdarma půjčit a mít díky nim pocit, že sedí hned u jeviště," říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Zároveň dodává, že za drobný poplatek budou kukátka k dispozici i ostatním divákům.

"Rádi bychom náš divácký servis modernizovali po všech stránkách. Uvažujeme o dalších novinkách, jako je špičkové divácké centrum, či online systém objednávání předplatného. Při našem počtu osmi tisíc předplatitelů, který nás dovedl do České knihy rekordů, je to snad i nutné," dodává manažerka divadla Jitka Honsová.

Divadelní kukátka si diváci mohou vypůjčit u uvaděčů kdykoliv před i během představení už ode dneška. Kromě toho Slovácké divadlo půjčuje i zařízení pro nedoslýchavé diváky a bezbariérový přístup do hlediště umožňuje sledovat představení i vozíčkářům. (kaj)

Herci Slováckého divadla s divadelními kukátky.