„Za téměř 65 let naší historie jsme něco takového nezažili. Nám v divadle to způsobuje sice problémy, protože už nemáme diváky kam usazovat, ale jsou to starosti příjemné,“ okomentoval výsledek ředitel divadla Igor Stránský.

Od magické hranice 7000 předplatitelů dělí divadelníky několik desítek diváků. „Vzhledem k tomu, že předplatné nabízíme i v lednu, dá se očekávat, že číslo ještě poroste,“ dodal ředitel Stránský s tím, že tak vysoké počty diváků divadelníky zavazují k tomu, aby připravovali stále atraktivnější program.

Soubor se principálových slov evidentně drží. Už na 17. ledna totiž připravuje slavnostní zahájení roku 2009 se spoustou překvapení. Tím největším lákadlem je nová premiéra mistra veseloher Roberta Bellana. Slavný tvůrce Rychlých šípů či stále oblíbenější hry 1+2=6 připravuje bláznivou komedii Tenor na roztrhání.

„Objevit skutečně vynikající komedii je čím dál složitější, protože diváci jsou zvyklí na to nejlepší z nejlepšího. Ale dramaturgyně Iva Šulajová s Robertem Bellanem odvedli výbornou práci. Komedie Tenor na roztrhání je skvělá,“ říká představitel jedné z rolí a mluvčí divadla Josef Kubáník o novince, kterou The New York Times označily za jednu ze dvou nejlepších komedií na světě napsanou žijícími autory. Hra doslova obletěla svět a všude se její reprízy počítají na stovky.

Premiéru tentokrát doprovodí trojice sudiček. „Do Uherského Hradiště přijede světoznámá módní návrhářka Marie Zelená a legendární česká herečka Květa Fialová. Poslední z našich sudiček Lucie Bílá diváky pozdraví alespoň prostřednictvím telefonu,“ upřesňuje Josef Kubáník a připomíná, že na premiéře budou také vylosováni předplatitelé, jež od sudiček dostanou dárky. Ve hře je mnohé, včetně osobního setkání.

„V Uherském Hradišti je vynikající soubor. Je mi ctí dělat sudičku právě jemu,“ říká stálice českého filmu a divadla Květa Fialová.

Leden ve Slováckém divadle bude také ve znamení jubilejních představení. Komedii 1+2=6 divadelníci zahrají po pětačtyřicáté, muzikál Donaha! diváci spatří v 70. repríze a slavné Rychlé šípy pobaví publikum v 310. repríze.

Josef Kajetán