Nikoho tedy nepřekvapilo, když se látky chopili filmaři. Výsledek? Čtyři nominace na Oscary. Se stejnou razancí dobývají osudy hrdinů i divadelní jeviště na celém světě. V České republice však k vidění zatím nebyl. To všechno se v sobotu změní. Slovácké divadlo jako první a jediná scéna v zemi Pýchu a předsudek uvádí.

K režii divadlo pozvalo vyhlášeného Radovana Lipuse. Divadelníci obdivují jeho inscenace v Národním divadle Praha, Národním divadle v Brně, Divadle na Vinohradech, Městských divadlech pražských, ale také v Českém TěšínĚ a na Slovensku. Je rovněž podepsán pod cyklem Šumná města, který vysílá Česká televize. Uherskohradišťští herci přiznávají, že je práce se zajímavým tvůrcem těší. „Viděla jsem od pana režiséra dvě inscenace a moc se mi líbily. V té době jsem ale netušila, že pan Lipus bude u nás režírovat a při těch představeních jsem si vždycky řekla, že by to byla paráda s ním pracovat. Uběhl rok a přání se vyplnilo,“ říká představitelka Kitty Bennetové Jitka Josková.

Vedle ní režisér obsadil Alžbětu Kynclovou (na snímku), Jaroslavu Tihelkovou, Pavla Majkuse, Zdeňka Trčálka a další oblíbené uherskohradišťské herce. Na jevišti diváky čeká živá hudba a samozřejmostí budou i krásné historické kostýmy. „Je příjemné, že Pýcha a předsudek se na našem repertoáru objevila a já v ní můžu hrát. Těším se na dobové kostýmy, těším se na to, že ženy zde budou milé a krásné a muži zde budou mužní a čestní,“ říká Tihelková.

Premiéra je beznadějně vyprodaná, začíná v sobotu 10. listopadu v 19 hodin.

Přečtěte si také:

Hru Pýcha a předsudek uvede Slovácké divadlo jako první v republice

Divadlo má další prvenství, uvede Pýchu a předsudek