Podle nich je zřejmé, že soubor chce nadále držet směr, kterým se v posledních letech vydal. Díky tomu se diváci mohou opět těšit na Jana Antonína Pitínského, Radovana Lipuse či mistra komedií Roberta Bellana.

„Naší snahou je seznamovat diváky s prací nejlepších režisérů současnosti,“ vysvětluje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. „Proto jsme opět oslovili ty, kteří už u nás v divadle pracovali a obohatili nejenom náš repertoár, ale i české divadelnictví jako takové,“ dodává Kubáník. Jeho slova potvrzuje kvalita zmiňovaných inscenací. Spojení Pitínský – Slovácké divadlo je v divadelních kruzích považováno za téměř ideální a výsledkem jsou projekty, jež vystupují na festivalech a sbírají nejrůznější ocenění. Za všechny je možné zmínit Lišku Bystroušku či Divou Báru.

Podobnou zkušenost udělali loni divadelníci i s Radovanem Lipusem. V jeho režii uvedli v české premiéře hru Pýcha a předsudek. Divadelníkům vynesla několik nominací na cenu Alfréda Radoka a v červnu se vypraví mezi evropskou divadelní špičku na Festival evropských regionů do Hradce Králové. „V Hradišti bydlí divadelní bůh,“ svěřil se novinářům bezprostředně po zkoušení se slováckými herci režisér Lipus. Je tedy pravděpodobné, že i v příštím roce režisér s herci nastuduje atraktivní inscenaci.

Posledním z trojlístku režisérů angažovaných pro příští rok, jehož jméno je už známo, je Robert Bellan. Tomu uherskohradišťské dramaturgyně svěřují komedie. Bláznivá komedie 1 2=6 v Bellanově režii si na začátku roku z Pardubic přivezla titul Komedie diváků a stala se i nejoblíbenější hrou Slováckého divadla za rok 2007.

„Věřím, že navážeme na úspěchy z let předchozích. Herecký soubor je ve výborné formě a jména režisérů jsou zárukou kvality. Nebude, myslím, přehnané, když řeknu, že diváky čeká v příštím roce návrat titánů,“ domnívá se Josef Kubáník. Hostujících režisérů bude ale víc a divadlo je i s připravovanými tituly oznámí až za několik týdnů.