Jožko, mohl byste prozradit, jak vzniká reklamní kampaň k novému předplatnému a co obnáší?
Nad kampaní se scházíme zhruba půl roku dopředu. Stále se s kolegy (v týmu je pan ředitel, dramaturgyně, výtvarník, fotograf, manažerka) snažíme být hraví, originální, vtipní. Když téma najdeme, přemýšlíme, jak je rozvést, jak k němu přidat další nápady, aby to nebyla jen jedna třešinka na dortu, ale celý jeden velký luxusní dort, do kterého se můžete zakousnout ze kterékoliv strany a vždycky budete mít pocit, že přijel z Paříže. To, co představíme v pondělí 2. října se zatím každému, komu jsme to ukázali, moc líbilo. Moc rád bych to prozradil už teď, ale ještě tři dny musím vydržet.

V čem je největší výhoda být předplatitelem Slováckého divadla?
Mé mamince každoročně předplatné kupuji a ona mi vždycky na konci roku říká, že to byl výborný nápad. Protože díky tomu, že předplatné má, jde do divadla i na hry, o které by vůbec nezavadila. A častokrát jsou pro ni ty nejzajímavější. A to nemluvím o takových věcech, jako je velká sleva, stálé místo v hledišti a výhoda vždycky vědět dřív, než ostatní, co se chystá. Předplatitele si hýčkáme.

Slovácké divadlo si drží rekordní návštěvnost

Slovácké divadlo už několik let drží prvenství v počtu předplatitelů. S rekordními osmi tisíci stálými a pravidelnými návštěvníky je v České republice na prvním místě. „Jsem pyšný a není to fráze, že už několik let po sobě je takových lidí přes osm tisíc. A neubývají. Naopak, je jich stále víc,“ říká mluvčí divadla a autor kampaní k předplatnému, herec Josef Kubáník.

Nové předplatné, které divadlo odtajní už příští týden, bude zahrnovat celkem šest titulů. „Po loňských pěti titulech se opět po roce se vracíme k původním šesti novým inscenacím v sezóně,“ upřesňuje ředitel divadla Michal Zetel.

Divadlo v příštím roce slibuje velké taháky a divácky atraktivní tituly. „Chybět nebude česká i světová klasika, ale i úplné novinky, které uvedeme v české či světové premiéře,“ doplňuje dramaturgyně Slováckého divadla Iva Šulajová.

Slovácké divadlo v roce 2016 navštívil rekordní počet diváků (89 452) a herci odehráli rekordní počet inscenací (339). Slováčtí divadelníci také letos obdrželi pozvání na pět divadelních festivalů a divadlo získalo titul „Rekordman roku“ za nejlepší reklamní kampaň.

Režiséři se do Slováckého divadla vracejí rádi

Se Slováckým divadlem spolupracuje řada režisérů zvučných jmen - Zoja Mikotová, Zdeněk Dušek, Radovan Lipus, Robert Bellan, Radek Balaš a spousta dalších. A vracejí se pravidelně. Zeptali jsme se, co říkají o Slováckém divadle a jak se jim se souborem pracuje.

„Na to je jednoznačná odpověď, dobře. Kdyby to tak nebylo, neměla bych důvod se sem vracet,“ říká s úsměvem režisérka Zoja Mikotová, která v poslední době nastudovala například Oskara a růžovou paní, Deník Anne Frankové, či pohádku Špalíček veršů a pohádek. V příštím roce se s ní předplatitelé potkají u velmi očekávaného projektu zase.

Spolupráci si pochvaluje i režisér Břetislav Rychlík, jehož inscenace Platonov - Ztratil Hospodin trpělivost? je poslední novinkou, kterou divadlo uvedlo v premiéře před prázdninami. „V řadě oblastních divadel je problém nevyrovnanost talentů i vysloveně slabí herci. Slovácké divadlo má sehraný, na sebe slyšící soubor špičkových, ale také nesmírně pokorných a s energií pracujících herců.  Divadlu svítí šťastná hvězda a patří ke klenotům celé české divadelní kultury posledních let,“ dodává režisér. A co říká Radovan Lipus, jenž v pondělí začal připravovat komedii Falešné našeptávání? “V Hradišti sídlí divadelní Bůh.”

Autor: Blanka Šmejdovcová