Celý týden strávili hudebníci tohoto tělesa ve Starém Městě, nacvičovali tady při svém každoročním soustředění. Ve svém repertoáru mají mimo jiné, také písně Jiřího Pavlici. Spojení sboru a Pavlicovy hudby v projektu Nechť promlouvá srdce všechny nadchlo.

„Jde o nadšence z celé republiky, kteří se dají dohromady, a každý rok se rozhodnou, kde se sejdou a vyberou si místo – farnost, kde mají soustředění a koncert, kterým pak obdarují místní lidi," přiblížil při příležitosti vystoupení smíšeného celorepublikového zvláštního sboru Bohemiachor v pásmu s názvem Nechť promlouvá srdce duchovní otec farnosti Miroslav Suchomel.

Přiblížil, že hudebníci na Moravu přijeli společně se svými rodinami. Prohlédli si okolí Starého Města, Velehrad a další památky. Podle P. Miroslava Suchomela mají hudebníci z Bohemiachoru zvláštní dar, a to propojení mezi nitrem a vnějším světem.

„Nejsou to profesionálové, ale jsou to nadšenci, na kterých je to propojení znát. Jsou doslova zapálení pro věc," ohodnotil umění hostů duchovní otec farnosti Svatého Ducha.

Koncert Bohemiachor ve Starém Městě je součástí několika koncertů, které vznikly ve spolupráci se skupinou Hradišťan, Jiřím Pavlicou a řádem milosrdných bratří. Po Starém Městě vystoupí s tímto programem ještě v říjnu v Jablonci nad Nisou a Praze.

Připraven bude jednak současný duchovní repertoár Bohemiachoru a také výběr hradišťanského repertoáru, zčásti nastudovaný ve společném provedení.

Při sobotním koncertu ve Staré Městě nechyběla ani manželka Jiřího Pavlici.

„Poslouchám tuto hudbu, protože má opravdu silný náboj, a to nejen samozřejmě v hudbě co píše manžel, ale v celém repertoáru, který tady zaznívá," přiblížila Martina Pavlicová. Zároveň vyzdvihla, že právě chrám svatého Ducha, ve kterém se koncert uskutečnil, je krásný duchovní prostor.

A co na spojení hudby Hradišťanu a hudebního tělesa Bohemiachor říká Jiří Pavlica?

„Spojení s Bohemiachor, který jsem měl možnost blíž poznat při jejich soustředění ve Starém Městě, je úžasné. Jsou to doslova co do umění profesionálové a zároveň jsou nadšenci, kteří zpívají a prožívají srdcem. Velice se těším na našich několik společných koncertů v říjnu," ocenil spolupráci Jiří Pavlica.