„Je tu asi přes sto exponátů, což je slabá polovina mé sbírky," nechal se slyšet Jaromír Růžička. V malém sále brodského muzea jsou k vidění ve vitrínách nástroje plechové, dechové i dřevěné. Mezi unikáty brodské expozice patří podle sběratelových slov nejstarší kousky.

„Jedná se například o flétnu datovanou do let před rokem 1800 nebo můj nejstarší klarinet, který je i signovaný, a pochází z roku 1798," pochlubil se sběratel. Specialitou je také jedna vitrína věnovaná čistě moravským výrobcům. Návštěvníci na výstavě najdou například nástrojové obsazené tanečního a jazzového orchestru z 20.–30. let 20. století.

Exponáty doplňují dobové katalogy výrobců hudebních nástrojů, staré pohlednice, obrazy, reklamní materiály, keramika a porcelán. Jaromír Růžička se „zamiloval" do nástrojů už jako náctiletý. „Když mi bylo asi sedmnáct, přinesl mi můj prastrýc Josef, stavitel varhan, z kostela fagot," popsal sběratel, jak přišel ke svému prvnímu nástroji. Páteční vernisáž doprovodil zpěv členů Tanečního orchestru Stanislava Sládka.