„Před jeho projekcí, která začala v sedmnáct hodin a třicet minut, tedy přesně na hodinu a minutu stejně jako před pětačtyřiceti lety, byl před budovou kina bonusem speciální stylový program tří artistek," uvedl mediální a programový pracovník městských kin Uherské Hradiště Jaromír Orel. Prozradil, že na počátku filmového cyklu Bio Nostalgie divákům slíbil, že pomyslnou tečkou za ním bude film se stylovou retro akcí.

Aneta Klímová a Zuzana Pojslová předvedly před kinem taneční kreace se stuhami a poi, což jsou maorské míče, pocházející z Nového Zélandu.

„Tamní domorodci používali poi, aby zvětšili ohebnost a sílu svých rukou i paží," přiblížily unisono Aneta se Zuzanou tanec s provazy zakončenými koulemi.

Sedmnáctiletá Daniela Paličková z Huštěnovic, studentka hradišťského gymnázia, zase bavila diváky žonglováním s kužely, míčky a diaboly. A diváci se dobře bavili.

„Žonglování zábavnou formou se věnuji několik let. Škoda jen, že na mistrovství světa žonglérů, které se uskuteční v USA, nebudou soutěžit ženy," posteskla si Daniela.

V hlasování žonglérů, kterého se zúčastnili kejklíři z Česka a Slovenska, skončila Daniela mezi žongléry obou zemí na sedmém místě a mezi ženami na pomyslném zlatém stupínku.

Před a po promítnutí filmu Rozmarné léto si mohli diváci prohlédnout výstavu velkoformátových fotografií velehradského lékaře a fotografa Jiřího Rohela, který několik desetiletí dokumentuje vedle jiných témat také život v poutním Velehradě. Návštěvníky Hvězdy zaujala i výstava starých pohlednic Velehradu, jejichž sběratelem je buchlovický místostarosta Bořek Žižlavský.

Diváci, kteří dorazili do Hvězdy nejen ve stylovém, nejlépe v plaveckém prvorepublikovém úboru, nemuseli po filmu chvátat domů. V atriu kina byl prostor pro malou rozmarnou after-party. Nechyběli utopenci, rybí speciality, vodní osvěžení, pivo, limo, poležení na dece či lehátku a hudba.