Když se rozhodujete, zda přijmout nabízenou režii, co je pro vás při rozhodování důležité?

Kvalita hereckého souboru. Herci! Nemám nějaké divadelní sny, tituly, které bych chtěl nastudovat. Herci mě inspirují a spolupráce s nimi mě nesmírně baví.  V tomto ohledu jsem se vůbec nemusel rozmýšlet, zda přijmu nabídku ze Slováckého divadla. Hned jsem věděl, že se zdejšími herci chci spolupracovat.

Co podle vás dobrá komedie musí mít, aby uspěla u diváků?

Bezesporu začátek, střed a konec.  Pak nějaký ten gag. Ping pong v dialogu. A především herce, kteří umí hrát lehce, svižně a s vnitřním radostným pocitem. Úspěch u diváků je ale i při naplnění uvedených předpokladů nadále vrtkavý a nevyzpytatelný.

Proč by se měl jít člověk na Dva úplně nahé muže podívat?

Kromě vzhledných těl herců ve hře obnažujeme plně i jejich komediální talenty. A to v případě všech aktérů: Tomáše Šulaje, Pavla Šupiny, Kláry Vojtkové a Petry Staňkové! A ti všichni svojí souhrou učiní ještě jedno poodhalení. Obnaží před divákem křehké mužské ego.

Dva úplně nazí muži slaví

- 12. ledna 2019 měla hra premiéru
- šlo o druhé uvedení v Česku
- 25. reprízu inscenace oslaví 12. června
- 4 herci ve hře vystupují

„Nahota na jevišti musí mít opodstatnění a smysl,“ říká herec Tomáš Šulaj

Herec Tomáš Šulaj ztvárňuje ve veleúspěšné komedii Slováckého divadla Dva úplně nazí muži majitele advokátní kanceláře, právníka Kramera. Spolu s kolegou Pavlem Šupinou vytváří divácky mimořádně vděčné role a oba protagonisté se na jevišti objevují opravdu nazí. „Kdysi jsem měl s nahotou problém, ale po muzikálu Donaha! už mi to tak nevadí. Musí to však být nahota, která má opodstatnění a smysl,“ říká Tomáš Šulaj.

„V našem případě, už podle samotného názvu, to jinak nejde. A musím říct, že kdyby režisér nechtěl, abychom byli nazí a požadoval po nás třeba, hrát jen ve spodním prádle, tak bych byl proti a hrdě bych chtěl být nahý – protože jinak by ta hra ztratila smysl,“ dodává herec a zároveň držitel letošní divácké ceny Slovácký Oskar a prozrazuje, jaký má vztah k humoru nejen na jevišti.

„Miluju humor, patří k životu, nedovedu si bez legrace život představit. A je skvělé, že díky svému povolání tu legraci mohu předávat dál.“

O čem jsou Dva úplně nazí muži

Hra popisuje vtipnou zápletku, kdy se úspěšný pařížský právník a věrný manžel jednoho dne probudí nahý vedle svého podřízeného z advokátní kanceláře. A ten je rovněž nahý. Ani jeden z nich situaci nechápe. Posléze se děje zapojuje právníkova žena Catherine, která se náhle vrací domů, a také mladá žena lehkých mravů. Podaří se za této konstelace ubránit jejich pětadvacet let trvající manželství? A může se to povést, když Catherine objeví svého manžela a jeho kolegu nahé podruhé?

„Autor hry Sébastien Thiéry byl původně hercem bez práce. Aby se jako herec uplatnil, začal psát – a stal se jedním z nejuváděnějších francouzských dramatiků. Ve svých hrách sice navazuje na tradice absurdního divadla, uplatňuje je ovšem v lehčích a výrazně komediálně laděných žánrech. Opakovaně se v nich vrací téma úspěšných lidí, kteří už nedovedou vnímat sebe samé. Nečekaná situace je však připraví o stereotyp a prověří až na dřeň,“ uvedla dramaturgyně inscenace Markéta Špetíková.

Dva úplně nazí muži jsou až do prázdnin vyprodáni, divadlo na velký divácký zájem ale okamžitě zareagovalo a přidalo do prodeje reprízy na září a na říjen.