Křty nového nosiče se budou konat od 25. listopadu na třinácti různých místech až do konce roku. Na Slovácku skupina album představí v Topolné 3. prosince.

Původně měla skupina v plánu vydat letos výběrové best of CD, ale nakonec využila současný skladatelský potenciál a nadělila svým fanouškům dárek k Vánocům. „Singl Diamant si příznivci kapely rychle oblíbili jak na koncertech, tak i na internetu. Určitě si tam najdou i další favority,” myslí si klávesista Martin Koníček, jeden z autorské trojice, kterou doplňuje zpěvák a kytarista Libor Plšek s basistou Ondřejem Filákem. Spolu s Josefem Lysoňkem (bicí) hrají ve stálé sestavě od roku 2004 a ročně vystoupí zhruba stodvacetkrát.

Stejně jako na předchozím albu Nevšední událost se ve zpěvu střídá Ondra s Liborem. Kromě tanečních věcí nechybí samozřejmě ani romantické balady.

Album vznikalo ve vlastním studiu a masteringu se opět ujal zkušený zvukový mistr Petr Slezák, se kterým Reflexy spolupracují už od roku 1995. „Odjedeme vždy na několik dní na samotu, kde dáme všichni dohromady své nápady a pilujeme je, dokud to nemá ty pravé atributy,” dopňuje Filák.

Žánrově písně nijak nevybočují z předchozí tvorby, avšak zpracování a zvuk vede k celkově modernějšímu a současnějšímu pojetí…

Do budoucna se mohou milovníci skupiny těšit na videoklip k avizovanému singlu Diamant a best of album je kompletně připraveno k vydaní na příští podzim.