Putování Vinohradskou ulicí jako jeden z vrcholů a zároveň posledních bodů sobotního programu Slováckých slavností vína a otevřených památek opět přilákalo tisíce návštěvníků.

Vyhlašoval se také šampion Národní výstavy vín slovácké podoblasti, kterou letos opanovaly Vinné sklepy Skalák se šampionem Pinot Gris ročník 2017.

„Ve srovnání s minulým ročníkem máme jenom nepatrně více vín. To nejstarší pak bylo k ochutnání z roku 2009,“ sdělila podrobnosti k soutěží předsedkyně Sdružení slováckých vinařů Jitka Bezchlebová, kde se tentokrát sešlo na 68 vinařství se 478 přihlášenými vzorky.

Kromě Národní výstavy vín lákalo putování Vinohradskou na celkem dvaadvacet stanovišť, kde si návštěvníci mohli na lecčems pochutnat, zazpívat si nebo jenom posedět u doušku kvalitního vína.

„Nejvíc jsem si letos užil s Pálavou. Počasí nahrávalo spíš osvěžujícím vínům, proto jsem zůstal u bílé odrůdy. Vinohradskou jsem si prošel celkově tak po čtvrté. Jezdím na slavnosti až z Budějovic za rodinou, takže tady nebývám každý rok, ale vždy se mi to strašně líbí,“ prozradil Slavomír Zmuda.

Mimo cimbálové muziky Falešnica, Oskorušea, Radima Snopka či Mladých Burčáků hráli na Vinohradské i Bystřičtí heligonkáři, kapela Sory či Hudecká muzika Franty Kopeckého.