U kapličky Panny Marie v centru vesnice nejprve potěšily sušické i přespolní návštěvníky adventního programu děti z mateřské školy, které pod rostoucím zářícím stříbrným smrkem vystřídal mužský pěvecký sbor z Kudlovic.

Pěvce na housle doprovázeli Stanislav Gabriel mladší s kudlovickým starostou Josefem Snopkem. Příchod adventu přivítali sólem dva Babičané. Šestašedesátiletý zpěvák a folklorista Zdeněk Kroča a osmiletá Agátka Dokoupilová, která navštěvuje Základní uměleckou školu v Napajedlech, kde se učí hře na klávesy, ale také zpěvu.

„Adventní setkání pod vánočním stromem, který nemusíme nikde shánět, protože v centru obce roste už několik desetiletí, se opět vydařilo. Litovat můžeme jen toho, že chybělo trochu sněhu, který by dokresloval vánoční atmosféru," poodhalila zákulisí nedělní akce starostka Sušic Ladislava Vlachynská.

Ačkoliv sněhová peřina Sušice nezalehla, rtuť teploměru klesala pomalu ale jistě k bodu mrazu. Dospělí se mohli zahřát horkým grogem, děti zase teplým čajem. A jak už při vánočních besídkách v Sušicích bývá zvykem, každý z účastníků si domů odnášel nazdobený perníček. Tentokrát to byla rybička.